23 Јули, 2024
0.0226

Скопје ќе биде тропски град на еден ден!

Објавено во: Мои пари 24 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Најголемата тропска журка и шопинг во градот ве очекува во петок на 28 јуни во Скопје Сити Мол! Late Night Shopping до полноќ и попустите што ги чекавте цела година!

Оваа година, Скопје Сити Мол организира тематска забава за големиот и традиционален шопинг-настан Late Night Shopping. На барем еден ден, сите посетители ќе може да го почувствуваат вајбот на топлото Хаваи и да искусат дел од тропската атмосфера.

Воедно, како дел од богатата забавна програма, во 21 часот ќе настапи и познатата македонска ѕвезда Лозано со голем вечерен концерт, а за загревање на атмосферата ќе се погрижи Васил Ангелов и неговиот бенд веќе од 20 часот.

Вистински хит меѓу посетителите се очекува да биде тропскиот АLOHA коктел-бар, каде што докажани коктел-мајстори ќе подготвуваат освежителни хавајски коктели. Сите посетители што ќе направат сметка над 2 000 денари ќе добијат гратис алкохолен или безалкохолен коктел.

За да се одржи журката на максимум до самиот крај, ќе бидат задолжени 4 диџеи, кои на две локации низ молот ќе пуштаат одлична музика, а како дополнително изненадување се и настапите на два акустични бенда.

Посебна „оаза на релаксација“ е подготвена за оние што ќе се заморат од шопингот, каде што ќе им биде понудена тропска масажа. Валутата за масажа е една сметка над 3 000 денари, за чија замена добивате третман во ова катче за масажа.

За големите инстаграм и фотофанатици имаме уште една супер вест - освен тропски декорираниот мол, ќе можете да ги направите и најдобрите фотографии на забавниот photo booth 360.

Изненадувањата не завршуваат тука, бидејќи и сите оние што нема да можат да го посетат големиот настан, сепак ќе уживаат во фантастичните зделки и понуди, бидејќи попустите ќе траат дури до 30 јуни!

За продолжена забава и уште повеќе музика, сите корисници на апликацијата Мој Сити Мол ќе бидат во игра за карти за концерите на Grace Jones и Lenny Kravitz во Скопје. Доделувањето на картите ќе се одвива во вид на поен игра со извлекување на апликацијата за лојалност Мој Сити Мол.

Облечете ја својата тропска кошула, направете си план што ќе шопингувате и повелете на журка и коктели на 28 јуни во Скопје Сити Мол!

пр објава

Можеби ќе ве интересира

„И ОДМОР, И ЗАШТЕДА“ – ПРОМОТИВЕН ОРОЧЕН ДЕПОЗИТ НА ПРОКРЕДИТ БАНКА СО АТРАКТИВНИ КАМАТНИ СТАПКИ НА САМО 13 МЕСЕЦИ

„И ОДМОР, И ЗАШТЕДА“ – ПРОМОТИВЕН ОРОЧЕН ДЕПОЗИТ НА ПРОКРЕДИТ БАНКА СО АТРАКТИВНИ КАМАТНИ СТАПКИ НА САМО 13 МЕСЕЦИ

Соопштение за најавите на Министерството за финансии за одземање на две лиценци за приредување игри на среќа

Соопштение за најавите на Министерството за финансии за одземање на две лиценци за приредување игри на среќа

ОКТА продолжува со спроведување на донаторски проекти во обновливи извори на енергија

ОКТА продолжува со спроведување на донаторски проекти во обновливи извори на енергија

Победете ги летните дигестивни предизвици со јогурт со пробиотици

Победете ги летните дигестивни предизвици со јогурт со пробиотици

СРЕЌНИ ВЛТ ВЕСТИ: ИГРАЧ ОД БИТОЛА ОСВОИ СУПЕР МИЛИОНЕР ВРЕДЕН 7.816.621 ДЕНАРИ

СРЕЌНИ ВЛТ ВЕСТИ: ИГРАЧ ОД БИТОЛА ОСВОИ СУПЕР МИЛИОНЕР ВРЕДЕН 7.816.621 ДЕНАРИ

IQOS караванот на нова локација, во Струга

IQOS караванот на нова локација, во Струга

Новиот бестселер „Само ова лето“ од Аби Хименез е романса што ќе се чита многу лета

Новиот бестселер „Само ова лето“ од Аби Хименез е романса што ќе се чита многу лета

Анхоч Дискавери (Anhoch Discovery) – Откријте го најексклузивниот продажен салон за ИТ, гејминг и аудио опрема во Македонија!

Анхоч Дискавери (Anhoch Discovery) – Откријте го најексклузивниот продажен салон за ИТ, гејминг и аудио опрема во Македонија!

АНЃУШЕВ: ИМАМЕ РЕШЕНИЕ ЗА ВИШОКОТ ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА - СМАРТ БАТЕРИСКИ СИСТЕМ ЗА СКЛАДИРАЊЕ И УПРАВУВАЊЕ НА СТРУЈАТА

АНЃУШЕВ: ИМАМЕ РЕШЕНИЕ ЗА ВИШОКОТ ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА - СМАРТ БАТЕРИСКИ СИСТЕМ ЗА СКЛАДИРАЊЕ И УПРАВУВАЊЕ НА СТРУЈАТА