28 Мај, 2024
0.0258

СЕКОГАШ БЕА НАСМЕАНИ, МАЛОТО ДЕВОЈЧЕ ИМ МАВТАШЕ НА СИТЕ ДОДЕКА ПОМИНУВАА - соседите не можат да поверуваат дека таткото монструм си ја задави малата ќеркичка

Објавено во: Балкан 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Марко Б.(35) од Вршац, кој вчера ја удави својата двегодишна ќерка, а потоа се обеси, страшното злосторство го објавил испраќајќи СМС на сопругата Сузана со која бил во процес на развод.

На куќата на несреќната жена е закачена потврдата за смртта на девојчето, а нејзините играчки се насекаде низ дворот.

- Со тажно срце ги известуваме нашите роднини, пријатели и познаници дека нашата драга и драга Петра Будимировиќ почина на 4 октомври во третата година. Погребот ќе се изврши на 6 октомври во Вршац во 16 часот од капелата. Почивај во мир – стои на умреницата.

Мајките на соседите за Курир.рс велат дека сите биле во шок кога слушнале што се случило.

- Тие доаѓаа овде неколку пати месечно. Ја познавам одамна, а него одредено време. Ги гледавме како се шетаат со детето уште во количка - рекле соседите и додале:

- Секогаш беа насмеани. Малото девојче одеше и им мавташе на сите додека поминуваа. Тие беа секогаш фини и културни. Не личеше на чудовиште. Најчесто слушате викање, врева и расправии од соседите, но никогаш од нив. Никогаш не би помислиле на ова.

На невидената трагедија, според неофицијални информации, и претходела раскинувањето на Сузана Б. и Марко Б., како и пријавата за семејно насилство што таа неодамна ја поднела против него. Наводно, девојчето вчера било со татко и по решение на Центарот за социјална работа. Пред злосторството, според неофицијални информации, односно пред хоророт што потоа го направил Марко Б, имало порака.

- Ќе го убијам детето и себеси - пишувало во пораката што и ја испратил на сопругата со која бил во процес на развод.

Исплашената жена веднаш повикала полиција, која притрчала во нивниот стан и затекнала страшна глетка. Соседот за Курир изјави каква страшна глетка затекнал вчера.

- Вчера излегов од станот, тој ми беше прв сосед. Кога погледнав кон нивниот стан, видов дека вратата е полуотворена. Мртво девојче лежело на подот, било полуголо. Тоа е најстрашното нешто што сум го видел во животот, верувајте не сум го видел - рекол соседот и додал дека не слушнал никаков шум.

Извор: Курир.рс

Фото: Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

ЖРТВА НА ХУЛИГАНИ ВО БЕЛГРАД: Го претепале до смрт братот на потпретседателот на Владата на Босна и Херцеговина

ЖРТВА НА ХУЛИГАНИ ВО БЕЛГРАД: Го претепале до смрт братот на потпретседателот на Владата на Босна и Херцеговина

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

СЕГА Е ЛИВАДА, А ЌЕ НИКНЕ ФАБРИКА КОЈА ЌЕ ВРАБОТИ 800 ЛУЃЕ - Чачак станува еден од најголемите стопански центри во Србија

СЕГА Е ЛИВАДА, А ЌЕ НИКНЕ ФАБРИКА КОЈА ЌЕ ВРАБОТИ 800 ЛУЃЕ - Чачак станува еден од најголемите стопански центри во Србија

ВО ОПАТИЈА ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА КВАДРАТ 5.140 ЕВРА, А ВО ПОРЕЧ 3.671 - еве, пак, во кои хрватски градови паѓаат цените на становите

ВО ОПАТИЈА ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА КВАДРАТ 5.140 ЕВРА, А ВО ПОРЕЧ 3.671 - еве, пак, во кои хрватски градови паѓаат цените на становите

ГОЛЕМ НАВИВАЧКИ КОНФЛИКТ ВО БЕРЛИН, СЕ ТЕПАА ГРЦИ СО ПАЛКИ И ШИПКИ - еве кои грчки навивачи си ги одмерија силите

ГОЛЕМ НАВИВАЧКИ КОНФЛИКТ ВО БЕРЛИН, СЕ ТЕПАА ГРЦИ СО ПАЛКИ И ШИПКИ - еве кои грчки навивачи си ги одмерија силите

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА СПЛИТ: Млад маж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина, а потоа се заклучил во тоалетот

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА СПЛИТ: Млад маж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина, а потоа се заклучил во тоалетот

КАКО СЕ СЛАВЕШЕ НЕКОГАШ ДЕНОТ НА МЛАДОСТА: Се славеше младоста, убавината, изградбата на социјализмот, достигнувањата на НОБ, а најмногу самиот Јосип Броз Тито

КАКО СЕ СЛАВЕШЕ НЕКОГАШ ДЕНОТ НА МЛАДОСТА: Се славеше младоста, убавината, изградбата на социјализмот, достигнувањата на НОБ, а најмногу самиот Јосип Броз Тито

АКО САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ВО ГРЦИЈА, ЕВЕ КОЛКАВИ СЕ ПЛАТИТЕ: Минималецот е 830 евра

АКО САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ВО ГРЦИЈА, ЕВЕ КОЛКАВИ СЕ ПЛАТИТЕ: Минималецот е 830 евра