06 Октомври, 2022
0.0207

Се расчисти теренот за нов објект каде што изгореа бараките на ЈП Улици и патишта

Објавено во: Македонија 09 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Изминатите денови се расчисти теренот за изградба на нов објект во непосредна близина на скопскиот трговскиот центар Буњаковец во Центар, откако на истото место во декември 2021 тука изгореа бараките на јавното претпријатие „Улици и патишта“.

Тогаш излегоа медиумски информации дека на истото место во центарот на Скопје, каде што за време на доцните вечерни часови пламнаа бараките, предвидена е изградба на станбена зграда.

Од ЈП „Улици и патишта“ сепак велат дека просторот е во нивна сопственост и дека таму повторно ќе се прави нов објект со деловни простории за нивните потреби.


Можеби ќе ве интересира

На бугарскиот министер Милков му пречи што Гимназија во Скопје се вика Јосип Броз Тито

На бугарскиот министер Милков му пречи што Гимназија во Скопје се вика Јосип Броз Тито

Му се заканиле и го натерале да потпише испратници за 38.000 евра

Му се заканиле и го натерале да потпише испратници за 38.000 евра

Лица од Скопје, Гостивар, Куманово и Струга се најдоа на „црната листа“ поради војување во Сирија

Лица од Скопје, Гостивар, Куманово и Струга се најдоа на „црната листа“ поради војување во Сирија

Маж и жена од Кочани завршија во болница откако јаделе печурки

Маж и жена од Кочани завршија во болница откако јаделе печурки

Непознат сторител го вандализирал македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград уште пред да биде официјално отворен

Непознат сторител го вандализирал македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград уште пред да биде официјално отворен

Жан Митрев покрај одземениот пасош, дал и гаранција од милион евра

Жан Митрев покрај одземениот пасош, дал и гаранција од милион евра

Лидија Димова: Премиерот има интерес за отворање нов универзитет, а другите се разбираат само во финансии

Лидија Димова: Премиерот има интерес за отворање нов универзитет, а другите се разбираат само во финансии

Заедно можеме повеќе

Заедно можеме повеќе

ВМРО-ДПМНЕ му ги предаде контактите на Бектеши

ВМРО-ДПМНЕ му ги предаде контактите на Бектеши