25 Јуни, 2024
0.0290

СЕ ОГЛАСИ ИМЕРЛИЈЕ САЛИУ, ПРВАТА ПРАТЕНИЧКА СО ХИЏАБ ВО МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: „Ајде сите да внесеме нов дух во политиката“

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

По информацијата дека ВРЕДИ влегува во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, и по информацијата дека македонскиот парламент ја доби првата пратеничка со хиџаб, се огласи токму таа, Имерлије Салиу за изборните резултати.

Драги пријатели, пријатели и семејство, браќа и сестри, поддржувачи и политички активисти, жени и девојки и сите ВАС кои воопшто не се двоумевте да дадете поддршка за време на оваа изборна кампања, благодарение на секој еден од вас, бескрајно сум ви благодарна.

Вашата поддршка на овие избори беше мојата сила и се надевам дека ќе бидам вашиот глас во СОБРАНИЕТО на РСМ за доброто на оваа држава.

На повикот да се направи ПРОМЕНА на овие избори сите ВИЕ одговоривте со 107.000 легитимни чисто албански гласови.

Коалицијата Вреди и лидерите на оваа коалиција се надминаа себеси во секој предизвик кој во никој случај не беше лесен и ја направија реалност желбата на Албанците да бидат заедно.

Ајде сите заедно да внесеме НОВ дух во политиката со принципи и високи вредности на ДОСТОИНСТВО, СКРОМНОСТ, ИСКРЕНОСТ и ЗАСРЕДНОСТ“, напиша таа на фејсбук.Можеби ќе ве интересира

„АКО НАВИСТИНА САКААТ ДА ЈА ВИДАТ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, ИМА МОЖНОСТ ЗА ТОА, НО ТРЕБА ДА СЕ ИСКРЕНИ“: Мицкоски вели ќе требаат гаранции од Бугарија дека нема да имаат други услови

„АКО НАВИСТИНА САКААТ ДА ЈА ВИДАТ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, ИМА МОЖНОСТ ЗА ТОА, НО ТРЕБА ДА СЕ ИСКРЕНИ“: Мицкоски вели ќе требаат гаранции од Бугарија дека нема да имаат други услови

ЦУК: Пронајдена е повредената девојка која паднала во дол во близина на Струмица

ЦУК: Пронајдена е повредената девојка која паднала во дол во близина на Струмица

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Владата почнува со работа, Мицкоски најави повисоки пензии

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Владата почнува со работа, Мицкоски најави повисоки пензии

МИЦКОСКИ: Ќе биде лицемерно ако одам во Вашингтон и пред мене е плочката со придавката и јас да кажам не го користам

МИЦКОСКИ: Ќе биде лицемерно ако одам во Вашингтон и пред мене е плочката со придавката и јас да кажам не го користам

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Македонија не ги исполнува минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Македонија не ги исполнува минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе

НИКОЛОСКИ: Oд следната сезона е возможно во Скопје да се воведе градски воз

НИКОЛОСКИ: Oд следната сезона е возможно во Скопје да се воведе градски воз

КАТИМЕРИНИ: Mицкоски се срами од целото име на својата земја

КАТИМЕРИНИ: Mицкоски се срами од целото име на својата земја

ЗА ЗАКАНИТЕ: Самка Ибраимоски е лицето кое Уставен суд го пријави во полиција

ЗА ЗАКАНИТЕ: Самка Ибраимоски е лицето кое Уставен суд го пријави во полиција

АГЕЛЕР СО ЧЕСТИТКА ДО ВЛАДАТА: Со нетрпение очекуваме да го продолжиме нашето партнерство

АГЕЛЕР СО ЧЕСТИТКА ДО ВЛАДАТА: Со нетрпение очекуваме да го продолжиме нашето партнерство