04 Декември, 2023
0.0252

Се одржа најголемиот Test Drive Day на електрични возила во државата до сега под мотото ЕЛЕКТРИЧНО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ на Volkwagen ID

Објавено во: Мои пари 02 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

На 30. септември во Сервисно-продажниот центар на Порше Македонија се одржа до сега најголемото тест возење на електрични возила во државата. Посетителите и вљубениците во автомобилизмот имаа можност да поминат неколкучасовно дружење, во кои беа вклучени презентации и тест возења, а воедно и да дознаат како е возможно да поминат 400 км за 300 ден.

Настанот помина во одлична атмосфера, со голема посетеност и повеќе од 100 тест возења на вкупно 7 возила од електричните модели на Volkswagen ID.3, ID.4 и ID.4 GTX.

Настанот е дел од кампањата на Volkswagen – “Сакате да поминете 400км за 300ден?” со цел потрошувачите подобро да се запознаат и да поминат повеќе време во друштво на  Volkswagen ID. електричните автомобили. 

Во рамките на настанот се одржаа презентација за најзначајните особини на електричните возила, како и преглед на трошоци за возење на струја наспроти возење на традиционални горива:

Воедно, на настанот се презентираше и новиот ID.7 кој започнува со пред-продажба. Oд денес, клиентите ќе можат да го нарачаат моделот во пакетот спецификации Pro со автономија до 621 километар (WLTP).

За лансирање на пазарот, Volkswagen го опреми ID.7 со особено удобни и висококвалитетни технологии. Стандардно се вклучени акцентите како што се head-up дисплејот со изменета реалност и системот за навигација „Discover Pro Max“.

Повеќе за овој модел може да дознаете на https://www.volkswagen.com.mk/id7

пр објава

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска изнесува 160,33 евра за мегават час, на МЕМО 120,48 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска изнесува 160,33 евра за мегават час, на МЕМО 120,48 евра за мегават час

ТРЕТАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „ ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ТРЕТАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „ ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ГЛАСАЊЕТО ЗА ИГРИ НА СРЕЌА НА ЦРНО НЕ НОСИ ГЛАСОВИ!

ГЛАСАЊЕТО ЗА ИГРИ НА СРЕЌА НА ЦРНО НЕ НОСИ ГЛАСОВИ!

Diamond Mall ја отвори „Зоната на соништата“ – волшебно место за децата и возрасните

Diamond Mall ја отвори „Зоната на соништата“ – волшебно место за децата и возрасните

Новогодишна промоција за деловните корисници на Телеком

Новогодишна промоција за деловните корисници на Телеком

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

ЕВН Хоум не прифати дел од понудите за набавка на електрична енергија

ЕВН Хоум не прифати дел од понудите за набавка на електрична енергија

Во 2024 година нормализирање на работењето на Групација Триглав согласно стратегијата

Во 2024 година нормализирање на работењето на Групација Триглав согласно стратегијата

dm и д-р Ивица Стојаноски низ разговор откриваат: Колку и зошто се важни уролошките прегледи?

dm и д-р Ивица Стојаноски низ разговор откриваат: Колку и зошто се важни уролошките прегледи?