22 Јуни, 2024
0.0299

ПРОЗОРЕЦ ОД СОРАВИЈА ПАДНА НА УЛИЦАТА - стакло на сите страни, блокиран сообраќај (ВИДЕО)

Објавено во: Македонија 11 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Стакло од прозорец испаднал од трговскиот центар „Соравија“, во центарот на Скопје. Во видеото кое го сподели „Телма“, може да се забележи дека стаклото од прозорец на претпоследниот кат на бизнис центарот испаднал прозорско стакло коена троторатот и на дел од улицата „Филип Втори Македонски“, која минува меѓу ГТЦ и Работничкиот дом.

Дел од улицата беше затворена додека вработени го чистеа стаклото. Нема информации за повредени, иако станува збор за фрекфентен дел до градот, каде често има пешаци, велсипедисти, но и автомобили. 

Лани во септември, во управителската структура на Соравиа влезе Дрин Ахмети, внукот на претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Тој планираше преземање на овој бизнис деловен центар, вреден повеќе од 30 милиони евра преку кредит, но потоа внукот на Ахмети извести дека во зделката ќе се вклучи фирма од Тексас, САД.
Фото: Принтскрин/Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

Спасовски: Во програмата на новата власт нема нови, туку проекти што треба да се довршат

Спасовски: Во програмата на новата власт нема нови, туку проекти што треба да се довршат

Мицкоски: Историски ден, време е Македонија да му возврати на секој чесен граѓанин

Мицкоски: Историски ден, време е Македонија да му возврати на секој чесен граѓанин

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот

ЗАГИНАТАТА МАКЕДОНКА ВО ГРЦИЈА ИМАЛА САМО 29 ГОДИНИ: МНР го откри идентитетот и на повредените сопатнички

ЗАГИНАТАТА МАКЕДОНКА ВО ГРЦИЈА ИМАЛА САМО 29 ГОДИНИ: МНР го откри идентитетот и на повредените сопатнички