23 Април, 2024
0.0433

„ПРОСТРЕЛНИТЕ РАНИ НА ПОВРЕДЕНИОТ СРБИН СЕ ТЕШКИ, ИТНО Е ПРЕНЕСЕН ВО КРАЉЕВО“: Детали за состојбата на Милјан

Објавено во: Балкан 23 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Автомобилот „Audi Q 5“ бил целосно изрешетан и само од неверојатен сплет на среќни околности возачот не бил повреден, а Милјан Делевиќ кој бил на совозачкото седиште се здобил со прострелна рана на градниот кош и тоа од левата страна и за среќа не е во животозагрозувачка состојба, пишуваат српските медиуми.

Во меѓувреме со соопштение се огласи и косовската полиција, но останува нејасно зошто испукале толку куршуми со очигледна намера некого да убијат.

„Раните се сериозни, но животот на Милјан не е во опасност“

Директорот на Општата болница во Краљево, Зоран Мрвиќ оцени дека раната е сериозна, но дека Милјан, за среќа, не е опасен по живот.

Како што рече, на пациентот му е направен скенер, лабораторија и сите потребни анализи.

- Физичката повреда е сериозна, но пациентот не е витално загрозен, се надеваме дека брзо ќе закрепне - изјави Мрвиќ, изјави Мрвиќ.
Можеби ќе ве интересира

САД ДО СРБИЈА: Ќе мора да се соочите со резолуцијата за Сребреница

САД ДО СРБИЈА: Ќе мора да се соочите со резолуцијата за Сребреница

ПРИСТИГНА ОБДУКЦИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Од што почина братот на убиецот на Данка?

ПРИСТИГНА ОБДУКЦИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Од што почина братот на убиецот на Данка?

НАГЛО ПОСКАПЕ ЗЕМЈИШТЕТО ВО ВОЈВОДИНА: Хектар чини 120.000 евра

НАГЛО ПОСКАПЕ ЗЕМЈИШТЕТО ВО ВОЈВОДИНА: Хектар чини 120.000 евра

ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ: Србија мора да се откаже од Косово?

ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ: Србија мора да се откаже од Косово?

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ: Колку е патарината во Србија и земјите од регионот?

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ: Колку е патарината во Србија и земјите од регионот?

МНОГУ НАШИ НА ПЕЧАЛБА ВО ХРВАТСКА: Еве кои права ви следуваат и дали смеат газдите да ве тераат на прекувремена работа

МНОГУ НАШИ НА ПЕЧАЛБА ВО ХРВАТСКА: Еве кои права ви следуваат и дали смеат газдите да ве тераат на прекувремена работа

КУЌА НА КРИТ ЗА САМО 60 ИЛЈАДИ ЕВРА: Во грчки стил, пространа и е со тераса на покривот

КУЌА НА КРИТ ЗА САМО 60 ИЛЈАДИ ЕВРА: Во грчки стил, пространа и е со тераса на покривот

АКО ПАТУВАТЕ ПРЕКУ БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Се менуваат правилата, пасошката контрола ќе се врши на поинаков начин

АКО ПАТУВАТЕ ПРЕКУ БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Се менуваат правилата, пасошката контрола ќе се врши на поинаков начин

ЕВЕ КАКВИ ПРИДОБИВКИ НОСИ ОТВОРЕН БАЛКАН: Бенефити има во туризмот, економијата и транспортот

ЕВЕ КАКВИ ПРИДОБИВКИ НОСИ ОТВОРЕН БАЛКАН: Бенефити има во туризмот, економијата и транспортот