04 Декември, 2023
0.0251

ПРОНАЈДЕН БРАЧНИОТ ПАР ПО КОЈ СЕ ТРАГАШЕ ВО ГРЦИЈА: Еве што им се случило

Објавено во: Балкан 20 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Брачен пар од Србија, Мирко и Миле М, по кои трагаа нивните загрижени деца, вчера вечер е пронајден во Паралија. Како што беше објавено во Фејсбук групата Грција инфо, се јавил сопственикот на вилата во која престојуваат и изјавил дека имаат проблем со телефонот.

Како што се наведува во вчерашниот апел, во групата, Мирка и Миле М. не контактирале со децата од неделата кога пристигнале во Катерини Паралија, објавено е во Фејсбук групата Грција инфо.

„ Во неделата Мирка и Миле М. пристигнаа во Паралија и најдоа соба во близина на плажата. Потоа им се јавија на семејството, поточно ќерката и синот. Оттогаш нивните деца безуспешно се обидуваат да се слушнат со нив, но се недостапни“, се наведува во групата Грција инфо.

Децата на брачната двојка контактирале со полицијата во Катерини и биле известени дека немаат информации дека нешто им се случило на овие лица.

„Затоа би ве замолил сите кои го читате ова и сте во Паралија, доколку ја видите оваа двојка, дајте им до знаење дека децата ги бараат и дека се загрижени. Тие дојдоа со црн автомобил БМВ и имаат регистарски таблички од Деспотовац.

ФОТО: Фејсбук/ Радмило Белиќ


* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ВУЧИЌ ЈА ПРЕЧЕКА МЕЛОНИ СО ОГРОМЕН БУКЕТ РУЖИ, НО И СО УНГАРСКО ЗНАМЕ? Српската Влада демантира дека италијанското знаме е погрешно поставено

ВУЧИЌ ЈА ПРЕЧЕКА МЕЛОНИ СО ОГРОМЕН БУКЕТ РУЖИ, НО И СО УНГАРСКО ЗНАМЕ? Српската Влада демантира дека италијанското знаме е погрешно поставено

СКОРО ДВА МЕТРА СНЕГ ВО СЛОВЕНИЈА НА НЕКОИ МЕСТА: Земјата е затрупана по снежното невреме

СКОРО ДВА МЕТРА СНЕГ ВО СЛОВЕНИЈА НА НЕКОИ МЕСТА: Земјата е затрупана по снежното невреме

ОВАА ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ Е НАЈДОБРА ЗА ПЕНЗИОНЕРСКИ ЖИВОТ : Треторангирана е од сите европски земји (ВИДЕО)

ОВАА ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ Е НАЈДОБРА ЗА ПЕНЗИОНЕРСКИ ЖИВОТ : Треторангирана е од сите европски земји (ВИДЕО)

НАЈДЕНИ СЕ ДВЕТЕ ДЕВОЈЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ГРЦИЈА: Каде биле во меѓувреме?

НАЈДЕНИ СЕ ДВЕТЕ ДЕВОЈЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ГРЦИЈА: Каде биле во меѓувреме?

ВУЧИЌ ЗА ЛАВРОВ: Jа кажа вистината дека Западот ја измами Србија

ВУЧИЌ ЗА ЛАВРОВ: Jа кажа вистината дека Западот ја измами Србија

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БиХ: Ветерот урна далновод

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БиХ: Ветерот урна далновод

ИСЧЕЗНАА ТИНЕЈЏЕРКИ: Во Грција има потрага по две девојчиња

ИСЧЕЗНАА ТИНЕЈЏЕРКИ: Во Грција има потрага по две девојчиња

„УНИШТЕТЕ ЈА ЈУГОСЛАВИЈА ШТО ПОБРЗО“ : Што пишува во директивата на Хитлер што Србија ја купи

„УНИШТЕТЕ ЈА ЈУГОСЛАВИЈА ШТО ПОБРЗО“ : Што пишува во директивата на Хитлер што Србија ја купи

ЕДНА ПЕТИНА ОД НАСЕЛЕНИЕТО РОДЕНО ВО ЗАПАДЕН БАЛКАН ДЕНЕС ЖИВЕЕ ВО СТРАНСТВО: Допрва ќе се изгубат половина квалификувани и млади граѓани

ЕДНА ПЕТИНА ОД НАСЕЛЕНИЕТО РОДЕНО ВО ЗАПАДЕН БАЛКАН ДЕНЕС ЖИВЕЕ ВО СТРАНСТВО: Допрва ќе се изгубат половина квалификувани и млади граѓани