11 Декември, 2023
0.0230

ПРИЈАТЕЛИ И КОЛЕГИ СО СТРАШНИ ЗБОРОВИ СЕ ЗБОГУВААТ СО АКТЕРОТ: Многу ѕвезди проговорија - Очајни поради смртта на Метју Пери

Објавено во: Свет, Стил 29 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

По веста за трагичната смрт на актерот Метју Пери, неговите колеги и пријатели ја изразуваат својата тага поради загубата.

Поранешните колеги и пријатели на починатиот актер Метју Пери изразија тага и очај поради неговата прерана смрт. Метју, најпознат по улогата на Чендлер, почина рано утринава во својот дом во Лос Анџелес, според неофицијални извештаи за сомнителен срцев удар додека бил во џакузи.

Познатиот 55-годишен актер бил пронајден мртов поради давење, а портпаролот на противпожарната служба изјавил дека биле повикани на помош на адресата на актерот, поради „итен случај на вода“, пренесува Гардијан.

Меги Вилер, која ја играше девојката на Чендлер, Џенис на „Пријатели“, зборуваше за трагедијата и рече дека „радоста што ја донесе Чендлер на толку многу во неговиот прекраток живот ќе трае“: „Се чувствувам благословена за секој креативен момент што го споделивме“, сподели таа на Инстаграм.

Нора Ферчајлд, која ја играше мајката на Чендлер, Нора Бинг, рече: „Срцето ми е скршено од прераната смрт на мојот „син“... загубата на толку талентиран млад актер е шок!

Се огласи дури и канадскиот премиер Џастин Трудо, кој го познаваше Пери уште од мал, додека неговата мајка работеше за таткото на Џастин. „Никогаш нема да заборавам кога игравме во училишниот двор и знам дека луѓето ширум светот никогаш нема да ја заборават радоста што им ја донесе. Фала за смеата Метју, ти беше сакан и - ќе ти недостигаш!“ Трудо напиша на платформата X.

Актерката Селма Блер на Инстаграм изјави дека Пери е нејзиното „најдолго пријателство со маж“. "Сите го сакавме, а јас посебно. Го сакав безусловно, како што тој мене ме сакаше мене. Скршена сум, срцето ми е скршено. Слатки соништа Мети, слатки соништа", напишала Селма.

Актерката Мира Сорвино, која глумеше со него во филмот „Паралелни животи“ од 1994 година, изрази неверување и шок на мрежата „Икс“: „О, не!! Метју Пери!! Ти прекрасна, измачена душа! Се надевам дека ќе најдеш мир и среќа на небото , и дека со еден скок ќе ги насмеете сите“, оставајќи емотикон со скршено срце.

Засега неговите колеги и пријатели од истоимената серија јавно не ја објавија оваа тажна пригода.

ФОТО: Принтскрин/Инстаграм-Метју Пери

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ОВА Е УСЛОВ ЗА МИР? Зеленски го потпиша указот, а Лавров објасни се

ОВА Е УСЛОВ ЗА МИР? Зеленски го потпиша указот, а Лавров објасни се

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО СТОКХОЛМ: Сензори регистрирале мистериозна топлина во авионот, а потоа бил вклучен алармот

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО СТОКХОЛМ: Сензори регистрирале мистериозна топлина во авионот, а потоа бил вклучен алармот

ДОДЕКА РУСИЈА ТЕСТИРА РАКЕТИ, СЕ ПОВЕЌЕ СЕ ЗБОРУВА ЗА НОВА ВОЈНА ВО ЕВРОПА: Дали нуклеарната апокалипа се посигурна од климатската?

ДОДЕКА РУСИЈА ТЕСТИРА РАКЕТИ, СЕ ПОВЕЌЕ СЕ ЗБОРУВА ЗА НОВА ВОЈНА ВО ЕВРОПА: Дали нуклеарната апокалипа се посигурна од климатската?

ОСТРАТА ЗИМА ГИ НАМАЛИ ЗАЛИХИТЕ: Еве колку гас троши Европа

ОСТРАТА ЗИМА ГИ НАМАЛИ ЗАЛИХИТЕ: Еве колку гас троши Европа

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

„ЌЕ УМРЕМЕ БЕЗ ПОМОШ“: Олега Зеленска моли за помош

„ЌЕ УМРЕМЕ БЕЗ ПОМОШ“: Олега Зеленска моли за помош

„ТОЈ Е МРТОВ ЧОВЕК“: Кој е лидерот на Хамас, Јахја Синвар?

„ТОЈ Е МРТОВ ЧОВЕК“: Кој е лидерот на Хамас, Јахја Синвар?

СРБИНКА ЈАДЕЛА ВО РЕСТОРАН КАДЕ ВЕЧЕРА ЧИНИ КОЛКУ СТАН ВО БЕЛГРАД - ја служел Нусрет лично, а еве како поминала кога го изнел главното јадење

СРБИНКА ЈАДЕЛА ВО РЕСТОРАН КАДЕ ВЕЧЕРА ЧИНИ КОЛКУ СТАН ВО БЕЛГРАД - ја служел Нусрет лично, а еве како поминала кога го изнел главното јадење