29 Февруари, 2024
0.0257

Претпродажбата на паметниот телефон Samsung Galaxy S23 FE е достапна во Македонија

Објавено во: Мои пари 07 Декември, 2023

Добивај вести на Viber

Од денес па сè до 14 декември, новиот паметен телефон Galaxy S23 FE ќе биде достапен за претпродажба во Македонија. Заедно со телефонот добивате и подарок - слушалки Galaxy Buds FE, кои ќе го комплетираат искуството на паметниот телефон со одличен звук. Samsung Galaxy S23 FE има посебен дизајн, супериорна камера и исклучително искуство за играње што ќе го збогати вашето секојдневие.

Во новата година со нов премиум телефон

Телефонот Galaxy S23 FE го задржува посебниот дизајн на серијата Galaxy S со нови функции како што се лебдечка камера, врвен финиш отпорен на вода и прашина (стандард IP68) и модерен екран. Користените рециклирани материјали и амбалажа обезбедуваат одржливост и функционалност. Достапен е во четири различни бои:графитна, ментол зелена, виолетова и крем, за лесно прилагодување на личниот стил на корисникот. Фотографиите и видеата оживуваат со објектив од 50 MP и оптички зум до 3x, додека функцијата Nightography овозможува одлични снимки дури и ноќе. Со функциите професионален режим на работа и режисерски приказ со вештачка интелигенција, снимањето содржина станува уште поедноставно. Со моќниот процесор, напредниот систем за ладење и долготрајната батерија, Galaxy S23 FE овозможува беспрекорно играње и проследување содржини. Динамичниот AMOLED 2X 6,4-инчен екран, кој автоматски се прилагодува на осветлувањето, дополнително го подобрува корисничкото искуство.

Нарачајте и искористете ја неверојатната понуда

Телефонот Galaxy S23 FE е сега достапен за претпродажба по предложена малопродажна цена од 41,999 МКД.[1] Во периодот на претпродажбата, заедно со овој паметен телефон добивате и подарок - слушалки Galaxy Buds FE. За оваа понуда е потребно да се регистрирате. Акцијата трае од 7.12.2023 до 14.12.2023 или до потрошување на залихите. Повеќе информации можете да најдете на тука.


За Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung го инспирира светот и ја обликува иднината со трансформативни идеи и технологии. Компанијата го редефинира светот на телевизорите, паметните телефони, Wearable уредите, таблетите, дигиталните уреди, мрежните системи и меморија, LSI системите и LED решенијата. Најнови вести на Samsung Newsroom: http://news.samsung.com. [1] Samsung Electronics Austria GmbH не ги контролира ниту влијае на малопродажните цени на своите партнери. Партнерите на Samsung самостојно одлучуваат за своите малопродажни цени.

Пр објава

Можеби ќе ве интересира

Атлантик група го превзема Strauss Adriatic

Атлантик група го превзема Strauss Adriatic

Пензионерите - клиенти на Халкбанк, февруарската пензија веќе ја имаат на својата сметка

Пензионерите - клиенти на Халкбанк, февруарската пензија веќе ја имаат на својата сметка

„Рамка за помош“ на НЛБ, повик за проекти за подобро општество

„Рамка за помош“ на НЛБ, повик за проекти за подобро општество

ГРУПАЦИЈАТА WIZZ AIR НАГРАДЕНА ЗА ИНВЕСТИРАЊЕ ВО ИНОВАТИВНАТА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОДРЖЛИВО ВОЗДУХОПЛОВНО ГОРИВО НА FIREFLY

ГРУПАЦИЈАТА WIZZ AIR НАГРАДЕНА ЗА ИНВЕСТИРАЊЕ ВО ИНОВАТИВНАТА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОДРЖЛИВО ВОЗДУХОПЛОВНО ГОРИВО НА FIREFLY

ЕНЕРГЕТСКИ ПОНУДИ ЗА ПАЛМЕТ ЗА ИЗГРАДБА НА СИСТЕМОТ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА ГАС ВО МАКЕДОНИЈА

ЕНЕРГЕТСКИ ПОНУДИ ЗА ПАЛМЕТ ЗА ИЗГРАДБА НА СИСТЕМОТ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА ГАС ВО МАКЕДОНИЈА

Заедничка акција за остварување на Целите за Одржлив Развој

Заедничка акција за остварување на Целите за Одржлив Развој

Учениците од Охрид ќе се едуцираат за врсничко насилство во кампањата на „Макпетрол“

Учениците од Охрид ќе се едуцираат за врсничко насилство во кампањата на „Макпетрол“

Атлантик Група во 2023: Силен раст на приходот од продажба и на профитабилноста

Атлантик Група во 2023: Силен раст на приходот од продажба и на профитабилноста

Која боја на смартфон ја преферирате? Најновото истражување на Motorola открива неочекуван тренд!

Која боја на смартфон ја преферирате? Најновото истражување на Motorola открива неочекуван тренд!