05 Октомври, 2022
0.0239

Премиер лига ексклузивно на Арена спорт каналите, Кристал Палас и Арсенал за почеток на новата сезона

Објавено во: Мои пари 05 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Со почетокот на новата фудбалска кампања во Премиер лигата почнува новата ера на Арена спорт каналите. Арената спорт каналите, кои што се дел од понудата на сателитската телевизија MSat Tv, од годинава ексклузивно ќе ги пренесуваат сите натпревари од веројатно најпрестижното национално фудбалско првенство.

Честа да ја отворат новата натпреварувачка сезона во Премиер лига им припадна на тимовите на Кристал Палас и Арсенал. Натпреварот ќе се одигра на вечерва на стадионот на домаќините Селхрст Парк во Лондон.

Но, покрај ексклузивните преноси од Премиер лига, гледачите како и досега само на Арена добиваат можност да уживаат во врвните фудбалски збиднувања и во француската Лига 1, шпанската Ла Лига која стартува на 12 август, италијанската Серија А, но и натпреварите од Македонската лига во фудбал. Арена ќе ги пренесува и натпреварите од престижната Лига на шампиони, како и Лига на Европа и Лигата на нации и од претстојното Светско првенство во Катар.

За љубителите на одличните кошаркарски натпревари Арена ги пренесува натпреварите од американската НБА и АБА Лигата, а вљубениците во ракометната игра имаат можност да уживаат во ЕХФ Лигата на шампиони.

Msat TV е достапна секаде низ Македонија со понуда од три различни пакети на телевизиска содржина од кои што може да избирате согласно вашите желби. СитеАренаСпортканалисевклучени во секој од пакетите на mSAT TV, а новите претплатници дополнително добиваат и 50 отсто попуст на претплатата за првите 12 месеци.

Подгответесе за највозбудливите спортски доживувања и нарачајте mSAT TV преку веб страната www.mtel.mk, на телефонскиот број 15 010 или во салоните на продажната мрежа на Мтел Македонија и уживајте во натпреварите од Премиер лигата и останатите спортски возбудувања преку Арена каналите.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Глобалната препознатливост на вината од овој регион зависи од производство на квалитетно грозје по светски стандарди и заедничкиот настап

Глобалната препознатливост на вината од овој регион зависи од производство на квалитетно грозје по светски стандарди и заедничкиот настап

Каско Green, нова понуда на Триглав Осигурување

Каско Green, нова понуда на Триглав Осигурување

Со мобилната апликацијата MyIute над 94 отсто од договорите за кредит потпишани дигитално

Со мобилната апликацијата MyIute над 94 отсто од договорите за кредит потпишани дигитално

Студентски пакет „За чиста 10-ка“ на Халкбанк со низа бенефиции за идните академски граѓани

Студентски пакет „За чиста 10-ка“ на Халкбанк со низа бенефиции за идните академски граѓани

Роденденска акција 05-08.10: Кожна галантерија на распродажба во „Горица Трејд“

Роденденска акција 05-08.10: Кожна галантерија на распродажба во „Горица Трејд“

Најпродаваниот модел на „Грин Машинс“ на БРАКО продолжува да биде атрактивен за Саудиска Арабија

Најпродаваниот модел на „Грин Машинс“ на БРАКО продолжува да биде атрактивен за Саудиска Арабија

ВИДЕОЛОТАРИЈА ВО СЕПТЕМВРИ НА ИГРАЧИТЕ ИМ ИСПЛАТИ СЕНЗАЦИОНАЛНИ 50 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

ВИДЕОЛОТАРИЈА ВО СЕПТЕМВРИ НА ИГРАЧИТЕ ИМ ИСПЛАТИ СЕНЗАЦИОНАЛНИ 50 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Како социјалните медиуми ги гледаат успешните мажи кај нас и кој оставил најзначаен впечаток изминативе 4 години

Како социјалните медиуми ги гледаат успешните мажи кај нас и кој оставил најзначаен впечаток изминативе 4 години

За нормална функција на црниот дроб – изберете природен хепатопротектив

За нормална функција на црниот дроб – изберете природен хепатопротектив