10 Јуни, 2023
0.0243

ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ ГО ЗАПАЛИ ФЕЈСБУК: Еве што коментираа докторите и граѓаните! ФОТО

Објавено во: Македонија 31 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Најавеното покачување на платите во здравството, наиде на потсмев и кај самите здравствени работници, бидејќи, многумина од нив сметаат дека покачувањето е многу мало.


Некои од граѓаните пак, реагираа и за покачувањето на платите на функционерите, додека други пак, дека Уставниот суд можеби требало да почека со одлуката. Можеби ќе ве интересира

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Ресенчанец загина откако излета од пат

Ресенчанец загина откако излета од пат

Велосипедистка почина во сообраќајка во Прилеп

Велосипедистка почина во сообраќајка во Прилеп

Муареми ќе ја тужи Русковска откако Обвинителството го прогласи за невин

Муареми ќе ја тужи Русковска откако Обвинителството го прогласи за невин

Патот Каменица - Делчево затворен до вторник поради големата дупка што се отвори

Патот Каменица - Делчево затворен до вторник поради големата дупка што се отвори