13 Јуни, 2024
0.0285

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Објавено во: Свет 31 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Кристијано Роналдо не може да се пофали со старт од соништата во Саудиска Арабија.

Во првите два настапи под знамето на Ал Наср не остави значително влијание, а неговиот тим беше елиминиран во полуфиналето на Суперкупот со пораз од 1:3 од Ал Итихад.

На тој натпревар Португалецот имаше одлична шанса во првото полувреме, тренерот на Ал Наср Руди Гарсија изјави дека Роналдо можел да го смени правецот на играта доколку успеел да го искористи тоа.

Бидејќи не го стори тоа, мораше да се справи со критиките на одредени медиуми, а на интернет почна да кружи видео на кое еден од директорите на клубот наводно ја доведува во прашање исправноста на неговата одлука да му го понуди на Роналдо најбогатиот договор во историјата. 

На Роналдо потрошив 200 милиони евра, а тој знае само да каже „Сиуу““, коментира Саудиецот.

Во видеото, Саудиецот е прилично вознемирен поради спомнувањето на името на Роналдо додека го имитира ...

Погледнете го видеото:

@dalu_cajamarcaEstan enojadisimos , siquiera agardezcan , que ya les sale el siuuuu….!!!#alnassar #alnassarfc #realmadridfc #arabiasaudit #siuuuuu #cr7goat #cr7jr #ligaarab #cristianoronaldosfans1 #bichosiuuuuuuuu #cristianoronaldoedit #humor #fyp #fyppppppppppppppppppppppp #shiu #comandante #teamocr7 # # Love You So - The King Khan & BBQ Show

ФОТО: ТикТок


Можеби ќе ве интересира

ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА ЈА КАЗНИ УНГАРИЈА СО 200 МИЛИОНИ ЕВРА - еве што им одговори Орбан

ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА ЈА КАЗНИ УНГАРИЈА СО 200 МИЛИОНИ ЕВРА - еве што им одговори Орбан

ТЕЖОК ПАТ ДО ФОТЕЛЈА ЗА ФОН ДЕР ЛАЈЕН:Дали веќе се „резервирани“ сите места за високи функции во ЕУ?

ТЕЖОК ПАТ ДО ФОТЕЛЈА ЗА ФОН ДЕР ЛАЈЕН:Дали веќе се „резервирани“ сите места за високи функции во ЕУ?

НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА УЛИЦИТЕ НА БУЕНОС АИРЕС - реформите на Милеи предизвикаа револт во Аргентина (ВИДЕО)

НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА УЛИЦИТЕ НА БУЕНОС АИРЕС - реформите на Милеи предизвикаа револт во Аргентина (ВИДЕО)

ДРАМА ВО АВИОН НА КАТАР ЕРВЕЈС: патниците се онесвестуваа откако беа „блокирани“ со саати (ВИДЕО)

ДРАМА ВО АВИОН НА КАТАР ЕРВЕЈС: патниците се онесвестуваа откако беа „блокирани“ со саати (ВИДЕО)

ОД ПРОДАЖБА ПОВЛЕКУВААТ ТЕСТЕНИНИ НА ПОЗНАТ БРЕНД - производителот тврди дека зачините се „проблемот“

ОД ПРОДАЖБА ПОВЛЕКУВААТ ТЕСТЕНИНИ НА ПОЗНАТ БРЕНД - производителот тврди дека зачините се „проблемот“

ПОЗНАТИОТ БИЗНИСМЕН ПОВТОРНО Е НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ - поседува повеќе од 200 милијарди долари, еве кого симна од тронот и кој му дише во врат

ПОЗНАТИОТ БИЗНИСМЕН ПОВТОРНО Е НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ - поседува повеќе од 200 милијарди долари, еве кого симна од тронот и кој му дише во врат

„МАПА НА ШАНСИ“ ЗА ДВОЈНО ПОГОЛЕМ БРОЈ РААБОТНИЦИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН: Кои се условите и поволностите за одење на работа во Германија

„МАПА НА ШАНСИ“ ЗА ДВОЈНО ПОГОЛЕМ БРОЈ РААБОТНИЦИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН: Кои се условите и поволностите за одење на работа во Германија

(ВИДЕО) ПОПЛАВЕНИ СЕ ПИСТИТЕ НА АЕРОДРОМОТ: Палма де Мајорка е под вода

(ВИДЕО) ПОПЛАВЕНИ СЕ ПИСТИТЕ НА АЕРОДРОМОТ: Палма де Мајорка е под вода

ЕВЕ ЗА ШТО Е СПОСОБНА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Таа не е Скајнет и може да биде многу поопасна

ЕВЕ ЗА ШТО Е СПОСОБНА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Таа не е Скајнет и може да биде многу поопасна