03 Октомври, 2023
0.0263

Подгответе се за Garage Sale во Рамстор Мол

Објавено во: Мои пари 10 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Дали сте подготвени за најголемата распродажба во градот, со попусти до  дури  -70%?

Од 11ти до 17ти Август во Рамстор Мол започнува веќе добро познатата шопинг манија Garage Sale под мотото Правиме чистка, Вадиме се надвор!

Рамстор Мол и оваа година по 17ти пат, широко ги отвора вратите за сите посетители и подготвува неверојатна понуда на облека, накит, обувки, спортска опрема, аксесоари, книги, играчки, предмети за домаќиство и други проиводи намалени дури до 70%.

Kaко и секогаш, на Garage Sale  се придружуваат сите Рамстор маркети, кои исто така за своите потрошувачи подготвија  бројни промоции и намалувања.

Покрај големите попусти, посетителите на Рамсторе Мол ќе може да уживаат во богатата програма  специјално организирана за овој настан која содржи многу музика со познати изведувачи, освежителни пијалоци  и коктели, бројни акции и изненадувања од продажните објекти во Рамстор Мол,  а на 11ти Август  првиот ден од Garage Sale во 20:00 часот бидете дел од спектакуларното шоу на жонглерскиот настап со оган придружуван со многу музика и забава!

Затоа подгответе се за добар шопинг и многу забава во Рамстор Мол од 11ти до 17ти Август.Уживајте во Garage Sale, искористете го овој поволен период да си купите се што ќе посакате по неверојатни  цени.

Можеби ќе ве интересира

Државна лотарија, во целост, во целокупното свое работење ги почитува одредбите на Законот за игрите на среќа и целокупната позитивна законска регулатива

Државна лотарија, во целост, во целокупното свое работење ги почитува одредбите на Законот за игрите на среќа и целокупната позитивна законска регулатива

„Помала камата, повеќе можности“: НЛБ Visa кредитните картички со промотивна 5,9 отсто фиксна камата

„Помала камата, повеќе можности“: НЛБ Visa кредитните картички со промотивна 5,9 отсто фиксна камата

Се одржа најголемиот Test Drive Day на електрични возила во државата до сега под мотото ЕЛЕКТРИЧНО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ на Volkwagen ID

Се одржа најголемиот Test Drive Day на електрични возила во државата до сега под мотото ЕЛЕКТРИЧНО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ на Volkwagen ID

Промовирани трите романи-финалисти за наградата „Пегаз“ во 2022 година

Промовирани трите романи-финалисти за наградата „Пегаз“ во 2022 година

Македонскиот јазик како инспирација за современото создавање и живеење

Македонскиот јазик како инспирација за современото создавање и живеење

А1 Македонија во месецот посветен на подигање на свеста за сајбер безбедност

А1 Македонија во месецот посветен на подигање на свеста за сајбер безбедност

Бимилк со поддршка на новите студенти на УКЛО

Бимилк со поддршка на новите студенти на УКЛО

ЏЕКПОТОТ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА, СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ Е ВО ЗОНА НА ПАЃАЊЕ

ЏЕКПОТОТ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА, СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ Е ВО ЗОНА НА ПАЃАЊЕ

Халкбанк го посветува месецот на штедење на финанскиска едукација за деца и млади

Халкбанк го посветува месецот на штедење на финанскиска едукација за деца и млади