10 Јуни, 2023
0.0357

ПЛАНИРАЛА И ДРУГИ НАПАДИ: Полицијата пронајде манифест!

Објавено во: Свет 28 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Полицијата пронашла белешка со напаѓачот во училиштето во Нешвил, каде биле убиени шест лица, што укажува дека биле планирани други локации за нападите, соопшти американската полиција.

Во пронајдениот „манифест“ се наведува дека „ќе има убиства на неколку локации и училиштето е едно од нив“, изјави началникот на полицијата во Нешвил, Џон Дрејк за американската телевизија.


Во приватно христијанско основно училиште во Нешвил, САД, вчера беа убиени три деца и тројца возрасни.

Напаѓачот беше млада жена која беше пронајдена мртва по вооружена пресметка со полицијата.

Можеби ќе ве интересира

Џастин Трудо во ненајавена посета на Киев

Џастин Трудо во ненајавена посета на Киев

ОН: На 700.000 Украинци им треба вода за пиење

ОН: На 700.000 Украинци им треба вода за пиење

По еден месец од авионската несреќа, пронајдени живи децата од Колумбија во прашумите на Амазон

По еден месец од авионската несреќа, пронајдени живи децата од Колумбија во прашумите на Амазон

Кореанците трупаат залихи сол и нема да јадат повеќе морска храна, Јапонија ќе испушта контаминирана вода од Фокушима

Кореанците трупаат залихи сол и нема да јадат повеќе морска храна, Јапонија ќе испушта контаминирана вода од Фокушима

ЈА ПОСЕТИ И МАКЕДОНИЈА: Данец го прошета светот без да се качи во авион

ЈА ПОСЕТИ И МАКЕДОНИЈА: Данец го прошета светот без да се качи во авион

Русинот кој настрада во Египет побегнал од Русија за да не го мобилизираат?

Русинот кој настрада во Египет побегнал од Русија за да не го мобилизираат?

Кој е мотивот за нападот кој Сириецот го изврши во Франција?

Кој е мотивот за нападот кој Сириецот го изврши во Франција?

СЀ ПОВЕЌЕ ЗНАЦИ ДЕКА „ТРГНА“ УКРАИНСКАТА КОНТРАОФАНЗИВА - Истокот е епицентарот на борбите

СЀ ПОВЕЌЕ ЗНАЦИ ДЕКА „ТРГНА“ УКРАИНСКАТА КОНТРАОФАНЗИВА - Истокот е епицентарот на борбите

Трамп го возвраќа ударот, негов соработник објави фотографии од голиот Хантер Бајден со проститутки

Трамп го возвраќа ударот, негов соработник објави фотографии од голиот Хантер Бајден со проститутки