10 Јуни, 2023
0.0237

ПЕРО АНТИЌ, КИРЕ ЛАЗАРОВ И ИГОР СТЕФАНОВСКИ ИЏЕ, БРЕНД АМБАСАДОРИ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА

Објавено во: Мои пари 31 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Вистинска реткост е да се видат заедно големите мајстори во својата професија, а токму денес Видеолотарија ги спои со цел д ги поддржи и во нивните нови спортски предизвици, но и во поттикнувањето на младите да ги препознаваат како свои спортски идоли. Спортските легенди Перо Антиќ, Кире Лазаров и Игор Стефановски Иџе, се бренд амбасадори на Видеолотарија оваа година.

На прес-конференција, Видеолотарија Касинос Австрија ги претстави своите амбасадори за оваа година, со кои ја продолжува својата пракса да го поддржува спортот и најдобрите спортисти од Македонија. Со задоволство информираме дека нашите бренд амбасадорите се претседателот на КФСМ, Перо Антиќ, селекторот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров и автомобилскиот шампион Игор Стефановски Иџе.

Задоволен сум од соработката со Видеолотарија, со која заедно минатата година претставивме нови спортски игралишта кои ги реновираше компанијата, во рамки на своите општествено одговорни цели, сакајќи да придонесе за создавање нови спортски таленти во иднина. Верувам дека оваа убава пракса, ќе продолжи како убав спортски тренд за младите и оваа година, изјави Кире Лазаров, кој веќе трета година е бренд амбасадор на Видеолотарија.

Со Видеолотарија сме заедно веќе неколку години и јас сум многу задоволен што го препознаа мојот потенцијал и со години заедно го градиме успехот. Еве и сега, верувам, заедно ќе се радуваме на мојот нов предизвик во новата сезона, која ќе почне на 15 и 16 април, сподели Игор Стефановски Иџе.

Претседателот на КФСМ, Перо Антиќ изрази голема благодарност за поддршката која ја доби и за федерацијата, но и за оваа нова улога, како бренд амбасадор. Тој додаде дека се радува што токму нашата земја ќе биде домаќин на две првенства. Во текот на јули, на гости во Скопје, ќе ни дојдат 15 репрезентации кои се дел од ЕП за кошаркари под 20 години. Летово во нашиот главен град ќе ги пречекаме и селекциите кои се дел на кадетскиот Евробаскет, но и учесниците на еден од најголемите тренерски семинари, во ко-организација со ФИБА. Ова се значајни настани за кои Видеолотарија не поддржа, поради што како претседател на КФСМ сум многу благодарен, додаде Антиќ.

„Под мотото „Играј со најдобрите“ Видеолотарија ќе продолжи да ги негува нашите заложби за поддршка на македонскиот спорт и македонските спортисти и во иднина.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно#ИграјСоНајдобрите

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

„КАМ“ останува најпосакуван работодавач – го зголемува регресот за годишен одмор на 37.600 денари за сите вработени

„КАМ“ останува најпосакуван работодавач – го зголемува регресот за годишен одмор на 37.600 денари за сите вработени

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa изнесува 85,56 евра за мегават час, на МЕМО 79 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa изнесува 85,56 евра за мегават час, на МЕМО 79 евра за мегават час

Халки штедна книшка како подарок за крајот на успешната учебна година

Халки штедна книшка како подарок за крајот на успешната учебна година

Сојузот на здруженија на дијабетичари препорачува: Баланс+ јогурт за одржување на дигестивното здравје на лицата со дијабетес

Сојузот на здруженија на дијабетичари препорачува: Баланс+ јогурт за одржување на дигестивното здравје на лицата со дијабетес

Промоција на „Варшавската срна“ од Мимоза Ристова во Музејот на Град Скопје

Промоција на „Варшавската срна“ од Мимоза Ристова во Музејот на Град Скопје

ВИДЕОЛОТАРИЈА ГО ДОБИ СЕРТФИКАТОТ ОД ЕВРОПСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА НА ЛОТАРИИ ЗА ОДГОВОРНО ПРИРЕДУВАЊЕ НА ИГРИ НА СРЕЌА

ВИДЕОЛОТАРИЈА ГО ДОБИ СЕРТФИКАТОТ ОД ЕВРОПСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА НА ЛОТАРИИ ЗА ОДГОВОРНО ПРИРЕДУВАЊЕ НА ИГРИ НА СРЕЌА

Меѓународните банкарски групи одржуваат силна позиција на Западен Балкан и покрај геополитичките предизвици, но заострувањето на условите за снабдување зема данок

Меѓународните банкарски групи одржуваат силна позиција на Западен Балкан и покрај геополитичките предизвици, но заострувањето на условите за снабдување зема данок

Околу 2700 неформални собирачи на отпад треба да се групираат во групи и да даваат услуги на ЈКП или општините

Околу 2700 неформални собирачи на отпад треба да се групираат во групи и да даваат услуги на ЈКП или општините

Наскоро: Скопје добива најнов и најсовремен салон за мебел од домашно производство

Наскоро: Скопје добива најнов и најсовремен салон за мебел од домашно производство