04 Декември, 2023
0.0248

Патничката која испадна од автобусот кој заврши во бездна во Црна Гора раскажа што се случило

Објавено во: Балкан 19 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Сања Вучиниќ (24) oд црногорскиот град Никшиќ за „Вијести“ изјави дека цело време била во свесна состојба, а при слетувањето испаднала од автобусот кој заврши во бездна.

По 16 часот од Цетиње е пренесена во Клиничкиот центар во Подгорица за понатамошна дијагностика.

Девојката за „Вијести“ раскажа дека седела на десната страна среде автобусот, и дека гледала во телефонот кога удриле во банкината.

„Ги слушнав крикот на патниците и тогаш паднавме. При падот испаднав, навистина не се сеќавам како излегов од автобусот. Успеав сама да излезам од бездната на патот“, изјави Сања Вучиниќ.

Таа околу 10 часот утрово со автобус на фирмата „Паповиќ“ од Никшиќ тргнала кон Будва, каде попладнето требало да дојде на работа во хотелот „Медитеран“.

„Имав два дена одмор и ова се случи на враќање“, рече таа.

Најмалку две лица загинаа, додека 22 патници се повредени во сообраќајката што се случи на патот Цетиње-Будва.

Загина државјанин на Велика Британија, а другото женско лице е неидентификувано, изјави дежурната обвинителка Анѓа Радовановиќ.

Возачот е приведен и во полиција кажал дека почувствувал болка во задниот дел од главата, по што излетал во провалија. 

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ВУЧИЌ ЈА ПРЕЧЕКА МЕЛОНИ СО ОГРОМЕН БУКЕТ РУЖИ, НО И СО УНГАРСКО ЗНАМЕ? Српската Влада демантира дека италијанското знаме е погрешно поставено

ВУЧИЌ ЈА ПРЕЧЕКА МЕЛОНИ СО ОГРОМЕН БУКЕТ РУЖИ, НО И СО УНГАРСКО ЗНАМЕ? Српската Влада демантира дека италијанското знаме е погрешно поставено

СКОРО ДВА МЕТРА СНЕГ ВО СЛОВЕНИЈА НА НЕКОИ МЕСТА: Земјата е затрупана по снежното невреме

СКОРО ДВА МЕТРА СНЕГ ВО СЛОВЕНИЈА НА НЕКОИ МЕСТА: Земјата е затрупана по снежното невреме

ОВАА ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ Е НАЈДОБРА ЗА ПЕНЗИОНЕРСКИ ЖИВОТ : Треторангирана е од сите европски земји (ВИДЕО)

ОВАА ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ Е НАЈДОБРА ЗА ПЕНЗИОНЕРСКИ ЖИВОТ : Треторангирана е од сите европски земји (ВИДЕО)

НАЈДЕНИ СЕ ДВЕТЕ ДЕВОЈЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ГРЦИЈА: Каде биле во меѓувреме?

НАЈДЕНИ СЕ ДВЕТЕ ДЕВОЈЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ГРЦИЈА: Каде биле во меѓувреме?

ВУЧИЌ ЗА ЛАВРОВ: Jа кажа вистината дека Западот ја измами Србија

ВУЧИЌ ЗА ЛАВРОВ: Jа кажа вистината дека Западот ја измами Србија

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БиХ: Ветерот урна далновод

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БиХ: Ветерот урна далновод

ИСЧЕЗНАА ТИНЕЈЏЕРКИ: Во Грција има потрага по две девојчиња

ИСЧЕЗНАА ТИНЕЈЏЕРКИ: Во Грција има потрага по две девојчиња

„УНИШТЕТЕ ЈА ЈУГОСЛАВИЈА ШТО ПОБРЗО“ : Што пишува во директивата на Хитлер што Србија ја купи

„УНИШТЕТЕ ЈА ЈУГОСЛАВИЈА ШТО ПОБРЗО“ : Што пишува во директивата на Хитлер што Србија ја купи

ЕДНА ПЕТИНА ОД НАСЕЛЕНИЕТО РОДЕНО ВО ЗАПАДЕН БАЛКАН ДЕНЕС ЖИВЕЕ ВО СТРАНСТВО: Допрва ќе се изгубат половина квалификувани и млади граѓани

ЕДНА ПЕТИНА ОД НАСЕЛЕНИЕТО РОДЕНО ВО ЗАПАДЕН БАЛКАН ДЕНЕС ЖИВЕЕ ВО СТРАНСТВО: Допрва ќе се изгубат половина квалификувани и млади граѓани