31 Јануари, 2023
0.0229

ОВИЕ ПРАЗНИЦИ, ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ СО DINERS CLUB!

Објавено во: Мои пари 05 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Веќе започнавте да размислувате за празнични подготовки?

Без разлика дали планирате патување, организирате прослава дома или веќе правите список за сите подароци кои е потребно да ги купите, Diners Club е вашиот сојузник оваа празнична сезона.

Аплицирајте за картичка веднаш на: www.diners.mk/kampanja и откријте ги бројните можности за плаќање на рати, како и поволностите ексклузивни само за членовите на Diners Club.

Уживајте во шопинг во повеќе од 4000 продажни места во Македонија, меѓу кои Fashion Group, Magnetik, Neptun, Setec, dm, VERO, Sport Vision и уште многу други. Шопингот не е ограничен само за нашата земја, па така дури и доколку патувате, продажната мрежа на Diners Club ви овозможува да плаќате на рати и во над 45 милиони продажни места ширум светот.

А кога сме веќе кај патувањата, со вашата Diners Club картичка можете да добиете поврат на готовина при резервација на Booking.com, Hotels.com или Rentalcars.com. Дури и авионскиот лет ќе изгледа поинаку - со Diners Club добивате привилегиран пристап до повеќе од 13.000 аеродроми насекаде во светот. Повеќе нема празнични гужви и чекање редови, сега можете опуштено да уживате во аеродромскиот lounge додека го чекате терминот за вашиот лет.


Доколку сепак планирате празниците да ги поминете дома, искористете го максимумот од нив и купувајте паметно користејќи ги придобивките за членовите на Diners Club. Покријте ги вашите секојдневни трошоци како сметки, купувања во маркети, автомобилски гуми, спортска опрема и други основни потребштини, но дозволете си и уживање и со Diners Club купувајте на рати карти за концерти, технологија, или букирајте ги вашите следни локални и интернационални патувања.

Сакате повеќе? Аплицирајте до 31 декември на www.diners.mk/kampanja и добијте подарок 500 денари на вашата нова Diners Club картичка!

Овие празници, добивате повеќе со Diners Club.

пр објава

Можеби ќе ве интересира

Samsung, во соработка со наградуваниот режисер Чарли Кауфман, го претставува врвното искуство со Galaxy камерата

Samsung, во соработка со наградуваниот режисер Чарли Кауфман, го претставува врвното искуство со Galaxy камерата

ТАВ: Ер Србија ќе ја обнови авиолинијата Белград – Охрид од јуни 2023

ТАВ: Ер Србија ќе ја обнови авиолинијата Белград – Охрид од јуни 2023

Над 60 отсто од корисниците на паметни часовници бираат класичен наместо спортски дизајн

Над 60 отсто од корисниците на паметни часовници бираат класичен наместо спортски дизајн

КОНКУРС за избор и реизбор на постојните и нови предавачи, најпрво на неформалните обуки (специјализации)

КОНКУРС за избор и реизбор на постојните и нови предавачи, најпрво на неформалните обуки (специјализации)

Специјална понуда за врабoтените во образование

Специјална понуда за врабoтените во образование

СРЕЌНОТО ТРКАЛО ГИ ДОНЕСЕ ДОБИТНИЦИТЕ НА ГЛАВНИТЕ НАГРАДИ ВО ТРЕТОТО КОЛО ОД „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“

СРЕЌНОТО ТРКАЛО ГИ ДОНЕСЕ ДОБИТНИЦИТЕ НА ГЛАВНИТЕ НАГРАДИ ВО ТРЕТОТО КОЛО ОД „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“

Никола (20) од Штип преживеа долга реанимација: Докторите направија чудо и го спасија

Никола (20) од Штип преживеа долга реанимација: Докторите направија чудо и го спасија

Прв саем на спиењето во Ист Гејт Мол во Скопје

Прв саем на спиењето во Ист Гејт Мол во Скопје

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во јануари досега изнесува 147 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во јануари досега изнесува 147 евра за мегават час