13 Јуни, 2024
0.1001

Outdoor Festival во Скопје Сити Мол - викенд исполнет со попусти и активности

Објавено во: Мои пари 10 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber


Скопје Сити Мол ве поканува на Outdoor Festival од 13 јуни до 16 јуни каде посетителите ќе имаат можност да се едуцираат за разни outdoor активности и да ги искористат попустите за outdoor опрема и облека. Во рамки на првите три дена ќе се одржат панел дискусии во Cineplexx за outdoor спортовите, за физичкото здравје и ќе се споделуваат лични искуства и совети од наши истакнати спортисти.

Во недела на 16 јуни за најмалите ќе има извиднички активности од 18 часот со извидничкиот одред „Методи Митевски-Брицо“, а потоа и детска атлетика од 19 часот. Извидништвото е авантуристичко патување каде малите љубопитни умови развиваат вештини за преживување и создаваат доживотни пријателства кампувајќи и учејќи за светот околу нас. Извидништвото е место каде врзувањето јазли станува врата кон издржливост, а секоја прошетка низ густите шуми е лекција за лидерство и тимска работа. Дел од забавните активности кои ги спроведуваат извидниците, како стреличарство, врзување на јазли, скриени пораки и иновативни игри ќе може да ги искусат во Скопје Сити Мол. Вашиот омилен Марко Новевски ќе биде со нас за да ве води низ програмата.

Дојдете во Скопје Сити Мол за сѐ што сакате од outdoor активности!

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Првиот Galaxy Watch FE им овозможува пристап до напредно следење на здравјето на уште повеќе корисници

Првиот Galaxy Watch FE им овозможува пристап до напредно следење на здравјето на уште повеќе корисници

НЛБ Банка со промотивна кампања и намалени каматни стапки за станбени кредити

НЛБ Банка со промотивна кампања и намалени каматни стапки за станбени кредити

Сто години Прилепска Пиварница – настан посветен на традицијата и на иднината

Сто години Прилепска Пиварница – настан посветен на традицијата и на иднината

A1 Македонија заедно со деловните корисници во Тетово на тема сајбербезбедност

A1 Македонија заедно со деловните корисници во Тетово на тема сајбербезбедност

Мултимедијално претставување на големата книга на Никола Маџиров – „Шестарот на времето“

Мултимедијално претставување на големата книга на Никола Маџиров – „Шестарот на времето“

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?