05 Јули, 2020
0.0242

Oд тикет со една „утка“ до милион денари!

ПРОГЛАСЕН ПОБЕДНИКОТ НА ВТОРА ШАНСА ЗА МИЛИОН НА SPORT LIFE!

Објавено во: Мои пари 15 Јануари, 2020

Добитникот на 1 000 000 денари и победник на „Втора шанса за милион“ на Sport Life е Риста Милчевски од Крива Паланка. Тој го освои првото место со највисок „фатен“ коефициент на тикетите со еден промашен пар.

Тикетот го уплатил во октомври за 20 денари, со 20 меча, од кои промашил само еден тип, а имал вкупна квота од 19.562. Да го погодил и 20-тиот меч, ќе добиел 547 602 денара. Но, благодарение на Втора шанса на Sport Life тој доби речиси двојно повеќе.

„На тикетот погодив 19 парови, само Вест Бромвич Албион – Барнсли не излезе единица како што типував. Тој беше последен меч на тикетот, сите други 19 меча беа завршени претходно, но не го штитев, верував дека ВБА ќе победи. Уплатата беше 20 денари, секогаш по толку уплаќам“ – вели Риста, кој деновиве е херој меѓу обложувачите во Крива Паланка. Тој е долгогодишен играч кој уште во минатото бил еден од четворицата главни добитници со погодена 12-ка на југословенската Спортска прогноза. Упорноста и храброста и денес, повторно му донесоа вистински погодок.

Објектот на Sport Life во Крива Паланка беше во центарот на вниманието, редовните обложувачи и љубопитните минувачи сакаа искрено да му честитаат на добитникот. Сите што уплатија тикет од 200 или повеќе денари, добиваа промотивни грепки со награди од типот на вредносен ваучер или други промотивни производи од „СЛ маркет“.

Токму тикетите со една “утка“ наместо да се фрлаат во корпа за отпадоци, овозможија повторно изненадување и добивки за играчите на Sport Life. Покрај на прво наградениот, Втора шанса им донесе добивки на останите 4 топ рангирани играчи. Тие освоија поени на СЛ клуб картичката за вредни награди од СЛ маркетот.

Можеби ќе ве интересира

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay

„Курвински хроники“ е роман за сите нас кои го фрламе првиот камен

„Курвински хроники“ е роман за сите нас кои го фрламе првиот камен

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

РСС ќе награди најдобри идеи за дигитални решенија во три области со по 10 илјади евра

РСС ќе награди најдобри идеи за дигитални решенија во три области со по 10 илјади евра

Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата

Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата