25 Февруари, 2021
0.0235

НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА: Ноќеска по полноќ граѓаните на Сисак вознемирени од потрес со јачина од 4,9 според Рихтер

Објавено во: Балкан 11 Јануари, 2021

Со епицентар во Сисак, ноќеска по полноќ е регистриран уште еден земјотерс во централниот дел на Хрватска. Надлежните информираат дека имал јачина од 4,9 степени според рихтеровата скала.

Инаку, на само три дена пред Нова година, градот Петриња беше погоден од силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтер. Центарот на градот е особено критичен поради што од пред неколку дена е затворен за движење, разурнати многу домови, па дел од жителите јануарските ноќи ги минуваат во шелтери. 


Можеби ќе ве интересира

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе