23 Јуни, 2024
0.0270

НЕ ПАДНАЛ ДОГОВОР ЗА КАДРОВСКИ РЕШЕНИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ СО ЗНАМ: Димитриевски вели остануваат партнери

Објавено во: Македонија 28 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

ЗНАМ нема договорено кадровски решенија, соопшти лидерот на движењето Максим Димитриевски. Тој рече дека дека засега со ВМРО-ДПМНЕ разговараат само за платформи.

„ЗНАМ очекува од овој парламентарен состав, многу. Како потенцијален партнер во идната власт ќе дадеме допринос во политичкото делување. Разговараме за имплементанција на нашите програмски определби во идната власт“, рече Димитириевски, и му посака среќа на новиот парламентарен состав.


Можеби ќе ве интересира

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство