14 Јуни, 2024
0.0277

Не одете никаде без чадор, попладне ќе врне дожд

Објавено во: Македонија 27 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Претпладне ќе биде сончево, а попладне ќе имаме наоблачување и дожд.

Времето во Македонија ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На некои места ќе има поинтензивна нестабилност во форма на невреме со услови за изолирана појава на град.

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и дневна температура од 26 Целзиусови степени. 

Утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има поинтензивна нестабилност во форма на невреме со услови за изолирана појава на град.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе се искачат до 28 степени. Деновиве имавме поплавени улици во Велес, но и поплавени куќи и дворови во Гостивар. Невреме вчера имало и во Кичево.

foto freepik.com/boyarkinamarina

Можеби ќе ве интересира

ЛИМАНИ, ДУРМИШИ, СУЛЕЈМАНИ: БЕСА ги избра кандидатите за министри

ЛИМАНИ, ДУРМИШИ, СУЛЕЈМАНИ: БЕСА ги избра кандидатите за министри

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Oсмани вели дека и Македонија и Грција ги исполнија клучните обврски, а Сиљановска - Давкова тврди дека не го прекршила Договорот од Преспа

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Oсмани вели дека и Македонија и Грција ги исполнија клучните обврски, а Сиљановска - Давкова тврди дека не го прекршила Договорот од Преспа

СИЉАНОВСКА - ДАВКОВА: Со Герапетритис не беше отворена темата за името

СИЉАНОВСКА - ДАВКОВА: Со Герапетритис не беше отворена темата за името

ГАШИ: Се надевам дека Северна Македонија и Албанија во ист ден ќе станат полноправни членки на ЕУ

ГАШИ: Се надевам дека Северна Македонија и Албанија во ист ден ќе станат полноправни членки на ЕУ

OСМАНИ: Грција не размислува за ново вето

OСМАНИ: Грција не размислува за ново вето

НОВ СЛУЧАЈ: Непалци побегнале од работните места во Скопје и Тетово

НОВ СЛУЧАЈ: Непалци побегнале од работните места во Скопје и Тетово

ОСМАНИ: Законите за промена на имињата на МРТ и на МАНУ стојат заглавени пет години

ОСМАНИ: Законите за промена на имињата на МРТ и на МАНУ стојат заглавени пет години

СЛАВЕСКИ: Jа прочитав „убавата вест” дека дошло време во градот Струга да се образуваат лекари

СЛАВЕСКИ: Jа прочитав „убавата вест” дека дошло време во градот Струга да се образуваат лекари

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина