26 Февруари, 2021
0.0205

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈOВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

Објавено во: Балкан 13 Јануари, 2021

Лидерот на Либерално-демократската партија на Србија, Чедомир Јовановиќ, конечно спиеше цела ноќ без болка, бидејќи терапијата што му ја препишале лекарите ги даде очекуваните резултати.

-На Чедо сега му многу продобро. Му беше направена и магнетна резонанца на белите дробови, крвните садови и стомакот и сите други потребни тестови и беше утврдено дека нема акутни проблеми. Најважно е дека терапијата ги даде посакуваните резултати и лекарите предвидуваат успешно закрепнување. Бидејќи не е позитивен на корона вирусот, Чедо наскоро може да биде пуштен на домашно лекување - изјави изворот на српски „Објектив“ близок на Јовановиќ.

Лидерот на ЛДП е веќе неколку дена е хоспитализиран во Клиничкиот центар во Белград, „Драгиша Мишовиќ“  поради силна болка во градите и стомакот. Лекарите се сомневаа дека бил повторно инфициран со Ковид-19, бидејќи и пред 6 месециу бил примен на Инфективната клиника во Белград со слични симптоми. 


Можеби ќе ве интересира

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“