29 Февруари, 2024
0.5591

МОЖЕ ДА БИДЕ И ВАША ЗА ЕДНА МАЛКУ „ПОДЕБЕЛА“ СУМА - во Скопје е, еве ги другите детали

Објавено во: Економија 29 Ноември, 2023

Добивај вести на Viber

Цените на недвижнините во земјава постојано се во пораст. Најскапи се оние во главниот град, каде цена за метар квадратен може да достигне и до 3.000 евра. 

Главна улога за цената играат многу фактори, од местоположбата, квадратурата, старо или ново, луксузно или просечно...

Интересно е тоа што за оној кој продава е малку, а за оној кој купува е многу. Отсекогаш било така. Но, никој не ве принудува, цените се тие, па одлуките се ваши.

Факт е дека во Скопје има прекрасни куќи налик на палати или ултра модерни. Но сопствениците од разни причини ги продаваат, а тоа најмногу се гледа на сајтовите за недвижнини каде има се и сешто и сеџе од јавен карактер.

На сајтот Реклама 5 наидовме на вила која остава без здив. Секако, скапа е и луксузна. 

Вилата се наоѓа во Сопиште со панорамски поглед кон градот, сместена во јужниот дел на Водно на само 8км од Скопје. Располага со вкупна површина од 850м2, приземје и 2 ката и дворна површина од 1200м2 со хортикултурно уреден двор и базен.

Вилата има 5 спални соби, паркинг за 4 возила, фитнес сала и спа - центар, џакузи и сауна.

ЦЕНА: 1. 200.000 евра

Извор: Машки магазин

Можеби ќе ве интересира

ДОБРА ВЕСТ ЗА УЧИЛИШТАТА, ГРАДИНКИТЕ И МАЛИТЕ ДУЌАНИ - ќе плаќаат поевтино парно за 35 проценти

ДОБРА ВЕСТ ЗА УЧИЛИШТАТА, ГРАДИНКИТЕ И МАЛИТЕ ДУЌАНИ - ќе плаќаат поевтино парно за 35 проценти

ПУШАЧИТЕ МЕЃУ ЗДРАВЈЕТО И ПРОФИТОТ – како ќе се постапува на ова прашање, ќе се заштити јавноста, или ќе се остави „сами да му ја мислат“

ПУШАЧИТЕ МЕЃУ ЗДРАВЈЕТО И ПРОФИТОТ – како ќе се постапува на ова прашање, ќе се заштити јавноста, или ќе се остави „сами да му ја мислат“

МИЛЕНИУМЦИТЕ СЕ НА ПАТ ДА СТАНАТ НАЈБОГАТАТА ГЕНЕРАЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА - очекуваат годинава да станат уште побогати

МИЛЕНИУМЦИТЕ СЕ НА ПАТ ДА СТАНАТ НАЈБОГАТАТА ГЕНЕРАЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА - очекуваат годинава да станат уште побогати

ШТО НЕ ЧЕКА ОД УТРЕ? Ќе рипнат ли „гарантираните“ цени до плафон?

ШТО НЕ ЧЕКА ОД УТРЕ? Ќе рипнат ли „гарантираните“ цени до плафон?

Кој скопски хотелиер од дивиденди и камати заработи 1,1 милиони евра?

Кој скопски хотелиер од дивиденди и камати заработи 1,1 милиони евра?

ОСТАНУВА МИСТЕРИЈА НОВИОТ ГАЗДА НА ТОПЛАНАТА СЕВЕР - молк за тоа кој ја купи за 350 илјади евра фирмата што грее 500 домаќинства

ОСТАНУВА МИСТЕРИЈА НОВИОТ ГАЗДА НА ТОПЛАНАТА СЕВЕР - молк за тоа кој ја купи за 350 илјади евра фирмата што грее 500 домаќинства

Дали германските работодавци ќе отпуштаат во следните месеци?

Дали германските работодавци ќе отпуштаат во следните месеци?

СЛОВЕНИЈА Е НА ВРВОТ: Македонија со најниска просечна плата во регионот

СЛОВЕНИЈА Е НА ВРВОТ: Македонија со најниска просечна плата во регионот

ПОКАЖАА КАКО ПРИНУДУВААТ ВРАБОТЕН ДА ДАДЕ ОТКАЗ: Гигантите имаа „специјални техники“

ПОКАЖАА КАКО ПРИНУДУВААТ ВРАБОТЕН ДА ДАДЕ ОТКАЗ: Гигантите имаа „специјални техники“