25 Април, 2024
0.0257

МОШ ги отвори вратите – Скопје доби модерен локал за забава и гастрономија

Објавено во: Стил 21 Декември, 2023

Добивај вести на Viber

Вчера во Скопје почна со работа Мош (Mosh Lounge & Music Bar), локал кој ќе биде центарот за ноќна забава и место каде ќе може да уживате во уникатна храна и дневни дружби! 

Мош е спој на луксуз, комфор, врвна услуга и деликатесна храна која за време на ноќните часови се претвора во удобно и опуштено место за музички настани и забава.

Тоа е место за неповторливо дневно и ноќно искуство за посетителите, како што е и нивниот слоган "Your All Day Experience". Со најсовремен ентериер и технички можности претставува симбол на современост во Скопје, но и пошироко. 

Во Мош може да се најде најдобрато суши во градот, приготвено од врвни готвачи со големо искуство. Покрај суши, може да изберете од широката палета на интернационални и локални јадења. Покрај храната, нивните баристи приготвуваат навистина квалитетни кафе напитоци, а барот е секогаш подготвен да ве изненади со коктели кои се шик. 

Сопствениците и менаџментот на Мош ветуваат неповторливи забави скоро секој ден од неделата! Велат дека квалитетна, разновидна и константна музичка програма му недостига на Скопје, но и на Македонија. 

Отсега Македонците не ќе мора да одат во странство за да искусат врвни забави. 

Емил Угриновски косопственик на Мош изјави: „Од Мош направивме концепт кој ќе биде целодневно врвно искуство за нашите посетители. Целосно е реизграден објектот во рекордно време за само 74 дена. Проектиран и изведен е според најсовремени стандардни за ресторанско и lounge работење, а истовремено да се трансформира преку вечер како локал за музички настани, за кои имаме напредна техничка опрема за озвучување и осветлување. 

Заедно со моите партнери направивме голема инвестиција во Мош за да донесеме во Македонија нешто ново и добро како што немало досега. Очекуваме за многу краток период Мош да стане најпопуларно место во градот каде ќе доаѓаат не само луѓе од околината, туку да биде и место кое ќе го преферираат туристите. Околу оперативниот концепт може да потенцирам дека нашиот менаџерски тим, иако млад, е целосно посветен и работи на креирање на квалитетна музичка програма која ќе не одвои од сивилото во Скопје. Наскоро ќе може да уживате во настани кои ќе бидат авангардни и ќе се бара место плус“, нагласи Угриновски. 

Mosh Lounge & Music Bar се наоѓа во центарот на Скопје, на ул. Дебарца 2. За повеќе информации може да ги заследите на нивниот Instagram профил.

Можеби ќе ве интересира

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган