20 Мај, 2024
0.0291

МИЦКОСКИ: ОВАА ВЛАСТ ПАЃА, ЦРВЕНИОТ КАРТОН СЛЕДУВА НА 8 МАЈ - се слушнав со Таравари и му посакав идна Влада во Македонија

Објавено во: Македонија 24 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Денеска народот во Македонија покажа дека си ја сака Македонија, и дека секој кој го потценува народот, прави голема грешка. 

Ветив дека ќе победиме со најмалку 100 илјади гласови разлика. Победуваме со повеќе од 170 илјади гласови разлика. 

Мислеа дека си имаат работа со мали деца. Но ние, благодарение на народот на Македонија покажавме и докажавме дека Македонија ја има и ќе ја има уште многу долго време. Ветува многу работи. Не напаѓаа, и од внатре, ни се закануваа, се обидуваа да ја делат Македонија, да го делат народот, користеа структури од ВМРО-ДПМНЕ од минатото да не напаѓаат, и ние издржавме, затоа што веруаввме и затоа што вие бевте со нас. Ви благодарам од срце народе на Македонија. 

Ветував дека ќе се случи народ и денес се случи народ. Ова е голема победа за македонскиот народ и за граѓаните на Македонија. 

Народ се излеа и пораката е јасна и единствена, дека Македонија не се плаши и дека се веаќа во рацете на народот.

Ние, заедно со вас, наспроти стотина трговци од ДУИ и СДСМ кои се причина за целото страдање, сиромаштија и криминал во Македонија. Македонија денеска покажа дека е посилна од криминалот и корупцијата.

Резултатите оставаат простор да бидеме задоволни.

Имаме историска победа, бројките бпокажуваат дека оваа власт паѓа. 

Ова е најдобриот резултат што ВМРО-ДПМНЕ го имала од позиција на опозиција. 

Над 600 илјади луѓе гласаа против власта.

Цунамито се крена и им виси над глава, а на 8 мај ќе ги потопи целосно.

иМАМЕ ОБВРСКА ДА ИМ ГИ СРУШИМЕ СИТЕ ИДЕИ ЗА калкулации и предавства.

Ова е револуција на народот на Македонија.

Но, работата не е завршена, а власта не е нималку наивна. 

Првиот круг е жолтиот картон, но тој свети, црвениот терба да се случи на 8 мај, каде треба да следи јасна победа над оваа криминална и корумпирана власта.

Имам и чувство на грижа поради лошите состојби во Македонија, свесен сум и треба секој еден што е со мене, да испорача брзи резултати. Не чека многу работа, мерки, проекти, промени, за да се избориме за подобар ѓивот. Да ја промениме сликата за реалноста. 

Благодарност за секој еден глас, довербата мора да ја оправдаме. 

Оние кои не гласаа и сеуште се двоумат, подавам рака кон сите и ја барам вашата поддршка, заедно сме посилни. 

И оние кои гласаа за власта, нема да има освета кон било кој. Ги почитувам вашите уверувања, и повеќе никој не смее да ве плаши. 

Нека се плашат тие што се огрешиле кон народот, е тие ќе одговараат.

Да ја поздравиме идната претседателка на Македонија и да и посакаме успешен мандат. Жалам што не веруваа во нас, но народот веруваше, народе на македонија во благодарам.

јА НАПАЃАА, НАВРЕДУВАА, НО ТАА ИЗДРЖА И храбро се бореше.

Се слушнав со нтаравари и му посакав успешни парламентарни избори и идна Влада во Македонија. Да не дозволиме ДУИ да направи добар резултат.

Излезете сите да гласаме и да биде македонија повторно ваша.

Можеби ќе ве интересира

ЗА ТРИ ИЛЈАДИ ДЕНАРИ СО НОЖ СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ГО УБИЕ СОПСТВЕНИОТ ТАТКО - притвор за насилник од Раштани кому ова не му било прв пат

ЗА ТРИ ИЛЈАДИ ДЕНАРИ СО НОЖ СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ГО УБИЕ СОПСТВЕНИОТ ТАТКО - притвор за насилник од Раштани кому ова не му било прв пат

„АХМЕТИ СИ ЗНАЕ КАКО ГИ ДОБИЛ МАНДАТИТЕ“: Касами за изјавата на лидерот на ДУИ дека прегласувањето ќе донесе меѓуетнички тензии

„АХМЕТИ СИ ЗНАЕ КАКО ГИ ДОБИЛ МАНДАТИТЕ“: Касами за изјавата на лидерот на ДУИ дека прегласувањето ќе донесе меѓуетнички тензии

Се огласи уапсениот што и се закани на Кацарска: За еден збор го повика личното обезбедување

Се огласи уапсениот што и се закани на Кацарска: За еден збор го повика личното обезбедување

Компјутерска злоупотреба: Владата нуди надомест од 100 евра!

Компјутерска злоупотреба: Владата нуди надомест од 100 евра!

ПАЛЧО СИ ДОНЕЛ ПЛАЗМА ТЕЛЕВИЗОР ВО ШУТКА: Еве што имало во куферот што си го донел од Турција

ПАЛЧО СИ ДОНЕЛ ПЛАЗМА ТЕЛЕВИЗОР ВО ШУТКА: Еве што имало во куферот што си го донел од Турција

Бимилк на „Генералка викенд“ - вработените ја чистеа околината на Битола

Бимилк на „Генералка викенд“ - вработените ја чистеа околината на Битола

Митко Јанчев под вербални закани во угостителски објект

Митко Јанчев под вербални закани во угостителски објект

Царина: Скопјанец добил мала пратка со дрога од Германија

Царина: Скопјанец добил мала пратка со дрога од Германија

Едно лице загина и две се тешко повредени во сообраќајкана автопатот Куманово - Скопје

Едно лице загина и две се тешко повредени во сообраќајкана автопатот Куманово - Скопје