13 Јуни, 2024
0.0293

МАЛАТА ПРИНЦЕЗА ПОЛНИ ОСУМ ГОДИНИ: Фотографиите покажуваат колку брзо расте Шарлот

Објавено во: Стил 02 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

За осмиот роденден на малата Шарлот, која е родена на 2 мај, палатата Кенсингтон објави сосема нов портрет на Шарлот. Нејзината мајка, принцезата Кејт, направи симпатична фотографија во Виндзор минатиот викенд.

На сликата, Шарлот блеска со голема насмевка додека седи на стол од бела ратан. Таа носи бела блуза извезена со ситни и розови цветови.

Принцезата од Велс редовно фотографира важни моменти од нејзините деца, меѓу кои и деветгодишниот принц Џорџ и петгодишниот принц Луис. Сепак, семејството ја прекина традицијата со портретите на Луис за петтиот роденден, кои беа објавени минатата недела. На двете нови слики наместо тоа, беше прикажана Кејт пред камерата, додека фотографката Мили Пилкингтон имаше задача да ја сними прекрасната сцена.

На едно видео се гледа како Кејт го турка својот најмлад син во количка. Се гледа како насмеан во профилот, облечен во црно-бел џемпер со пруги и сиви панталони. Во меѓувреме, младиот принц е облечен во пријатна светло сина џемпер со црвена и беж облога од аргил, облечена преку сина карирана кошула и сини шорцеви.

Фото: Принтскрин/Инстаграм