29 Септември, 2023
0.1145

ЉУПЧО БУЈОТО ГО ЖЕНИ СВОЈОТ НАЈМЛАД СИН - Александар точно на Велигден ја запроси Марија

Објавено во: Стил 26 Април, 2023

Добивај вести на Viber

Љупчо Стојковски Бубе, познат како сопственик на брендот за производство на мебел „Бујото“, ќе го жени својот помлад син Александр. 

Александар својата избраничка Марија ја запросил на неодамнешниот голем христијански празник Велигден.

„Мојот најмлад син Александар, на Велигден ја запроси Марија, званично имам снаа, станав среќен свекор...

Вечно да сте во љубов и слога и побрзо да станам и дедо.

Аце сине, убаци во пета брзина и пун гас!“, напиша Стојковски на фејсбук.


Можеби ќе ве интересира

И костимчиња од Титова Југославија и македонски гламур: Модата на црвениот килим на „Манаки“

И костимчиња од Титова Југославија и македонски гламур: Модата на црвениот килим на „Манаки“