30 Мај, 2024
0.0300

Култниот знак „СКОПСКО“ на Ристиќева добива нов лик

Објавено во: Мои пари 22 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Во годината кога најпознатиот македонски бренд на пиво „СКОПСКО“ слави 100 години од своето постоење, , култниот знак СКОПСКО кој стои гордо на врвот на една од најубавите згради во Скопје- Ристиќева Палата, денес доби ново руво.

Веќе 30 години, знакот на СКОПСКО гордо ги поздравува минувачите на скопскиот плоштад секој пат кога восхитено ќе погледнат кон врвот на Ристиќева плата. Првиот знак е поставен некаде помеѓу 1994-тата и 1997-мата година, вториот е заменет во 2009-та, а денес на врвот на Ристиќева Палата, архитектонскиот бисер на Скопје, минувачите може да го забележат новиот знак.

Додека СКОПСКОвлегува во следниот век, продолжува посветено да работи на иновации, останувајќи верен на традициите кои го дефинирале неговиот успех. Новиот знак на славната зграда од 1930-тите во Скопје, го симболизира квалитетот, континуитетот и стремежот кон најдобротото.Фокусот на СКОПСКО како бренд е да ја поддржи заедницата, да ги обедини и инспирира луѓето да делуваат за да го направиме светот подобар.

Како компанија свртена кон иднината, Пивара Скопје преку СКОПСКО платформата „Наша гордост. Наша одговорност.“ става фокус на заштита на националните обележја низ низа акции, насочени кон зајакнување на врската помеѓу СКОПСКОи заедницата што ја опслужува.

Повеќе за платформата, но и за културното и историското значење на Ристиќева Палата, може да прочитате на следниот линк – https://csr.skopsko.mk/objavi/ristikjeva

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите