20 Јуни, 2024
0.0325

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

Објавено во: Мои пари 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Во пресрет на 3ти Јуни, Светскиот ден на велосипедот #WorldBicycleDay, со големо задоволство потсетуваме на развојот на Крушево како дестинација за планински велосипедизам! 

Еве некои од достигнувањата што нѐ доведоа до тука:

  • Трасирање на висококвалитетни патеки за планински велосипедизам
  • Изградба на велосипедски патеки по меѓународни стандарди со швајцарска поддршка
  • Официјално отворање на велосипедските патеки со крос-кантри велосипедска трка
  • Се проширува постоечката туристичка понуда и се отвораат нови можности и придобивки за сите локални чинители во туризмот за годините што следат

Швајцарија преку Increasing Market Employability-IME и швајцарската амбасада континуирано поддржува активности за развој на активниот туризам во Крушево во сорабитка со Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот

Нашиот рекреативен центар ви нуди бесплатно изнајмување на MTB велосипеди секој викенд во текот на месец јуни. 


 Инфо и резервации на 072805805

Можеби ќе ве интересира

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“

Како да се едуцираат пушачите внимателно да избираат алтернативи кога со закон не смеете да гикомуницирате овие производи?

Како да се едуцираат пушачите внимателно да избираат алтернативи кога со закон не смеете да гикомуницирате овие производи?

Донација од 2 милиони денари за Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ Скопје од Спорт Лаиф Обложувалници

Донација од 2 милиони денари за Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ Скопје од Спорт Лаиф Обложувалници