05 Октомври, 2022
0.0263

ЌЕ СЕ РАЗЛАДИМЕ ЛИ МАЛКУ КОНЕЧНО - во следните денови температурите ќе бидат во постепено опаѓање, но не за долго

Објавено во: Македонија 09 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Во следниот период температурите ќе бележат тенденција на постепено опаѓање. Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, пишува сајтот Метеоаларм.

Во попадневните и во вечерните часови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме, проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и со појава на град.

Температурите во следните денови ќе бележат тенденција на постепено опаѓање и од среда па натаму истите ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 34 степени.

Ув – индексот ќе има МНОГУ ВИСОКА вредност и ќе изнесува коефициент 8.

И во Скоспкиот регион во следниот период ќе има услови за попладневна локална нестабилност, проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можеби ќе ве интересира

На бугарскиот министер Милков му пречи што Гимназија во Скопје се вика Јосип Броз Тито

На бугарскиот министер Милков му пречи што Гимназија во Скопје се вика Јосип Броз Тито

Му се заканиле и го натерале да потпише испратници за 38.000 евра

Му се заканиле и го натерале да потпише испратници за 38.000 евра

Лица од Скопје, Гостивар, Куманово и Струга се најдоа на „црната листа“ поради војување во Сирија

Лица од Скопје, Гостивар, Куманово и Струга се најдоа на „црната листа“ поради војување во Сирија

Маж и жена од Кочани завршија во болница откако јаделе печурки

Маж и жена од Кочани завршија во болница откако јаделе печурки

Непознат сторител го вандализирал македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград уште пред да биде официјално отворен

Непознат сторител го вандализирал македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград уште пред да биде официјално отворен

Жан Митрев покрај одземениот пасош, дал и гаранција од милион евра

Жан Митрев покрај одземениот пасош, дал и гаранција од милион евра

Лидија Димова: Премиерот има интерес за отворање нов универзитет, а другите се разбираат само во финансии

Лидија Димова: Премиерот има интерес за отворање нов универзитет, а другите се разбираат само во финансии

Заедно можеме повеќе

Заедно можеме повеќе

ВМРО-ДПМНЕ му ги предаде контактите на Бектеши

ВМРО-ДПМНЕ му ги предаде контактите на Бектеши