23 Април, 2024
0.0228

Како средношколка ги купував сите спортски весници во кои пишуваше за Владо, ме запроси во Романија: Светлана Милев за Женски магазин

Објавено во: Стил 11 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Светлана Милев е 33 годишна дама која потекнува од Струмица, мајка на две прекрасни девојчиња Ника и Хелена, и сопруга на еден од македонските одбојкарски репрезентативци Владо Милев кој има интернационална кариера.

Светлана дипломирала странски јазици и бизнис, вработена е како менаџер за продажба и дигитален маркетинг, а нејзина најомилена титула е тоа што е  мајка.

„Имаме живеено во Белгија, Грција, краток период во Либан, Австрија, Романија, Кипар, Унгарија, Црна Гора, а Владо има играно и живеено и во Чешка, Абу Даби, Оман, Либија... „Скитници” (се смее). Имаме научено многу за луѓето, животот и културата, стекнато многу пријатели и убави спомени од секое место во кое сме живееле“, вели Светлана за врската со еден од спортистите кои изминатиот период беа актуелни поради настапот на македонската репрезентација на Европското првенство и историскиот пласман во осмина-финалето.

За Женски Магазин таа раскажува од прва рака за нивниот живот и за тоа како се запознале со Владо.


Можеби ќе ве интересира

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган