20 Јуни, 2024
0.0249

КАЈТ МИДЛТОН ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: Еве како се појави на кралската свадба во Јордан! (ФОТО)

Објавено во: Свет, Стил 02 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Кејт блесна и на вториот ден од арапската венчавка во деценијата, па многумина забележаа дека е достојна за титулата идна англиска кралица.

Вчера се одржа раскошната венчавка на престолонаследникот на Јордан, принцот Хусеин (28) и неговата сопруга Раџава Калед бин Сеиф (29), а многумина настанот го окарактеризираа како свадба на деценијата во арапскиот свет. Синот на кралицата Ранија и кралот Абулах Втори блесна покрај својата избраничка во венчаница дизајнирана од познатиот Ели Саб. Свадбата се одржа во палатата Захран во Аман, а присуствуваа околу 1.700 гости од целиот свет, меѓу кои и членови на бројни кралски семејства. Принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт Мидлтон, се појавија на свадбата на деценијата, иако претходно не го потврдија присуството. Кејт Мидлтон има убави спомени од Џордан, бидејќи во детството живеела во таа земја 2 години.


Спектакуларната свадбена церемонија на јорданскиот престолонаследник започна синоќа, а продолжи денеска. Кејт ги воодушеви сите присутни во фустанот „Georgia“ на дизајнерката Џени Пекам. Тоалетот беше златен, блескав и со долги ракави и слезе директно на земја. Многумина коментираа дека принцезата никогаш не изгледала поубаво и дека тоалетот и е совршен, што повеќе кажува за неа отколку за младата дама. Таа спектакуларна креација чини 4.235 евра, што може да се види на официјалната веб-страница на брендот. Мидлтон фустанот го спои со дијадема „Lover's Knot“, додека низ целиот фустан имаше панделка. Затоа изгледаше исто како мис на светиот избор за убавина, но со примеси на кралска елеганција. Што се однесува до накитот, таа носеше висечки дијамантски обетки кои го заокружија комплетниот стајлинг.

Принцот Вилијам ја придружуваше сопругата во одело. Така тој се појави во висок стил во црн костум составен од панталони и фрак. На неговиот ревер беа сите признанија, додека одоздола имаше елегантна бела кошула и, се разбира, лакирани црни чевли. Многумина коментираа дека принцот и принцезата од Велс можеле да ги „обноват своите свадбени завети“ облечени така. Церемонијата ја завршија голем број кралски фигури, а меѓу нив беше и британската принцеза Беатрис. Таа се одлучи за сребрен тоалет „Needle & Thread“.


Прославата на кралската венчавка на Џордан денеска продолжи со полн ек, а креацијата за која се одлучи Кејт се заканува да ја надмине вчерашната. Таа избра креација со потпис на либанскиот дизајнер Ели Саба, кој е познат како волшебник на високата мода, а тоа го потврдува и изборот на венчаница на невестата. Станува збор за прекрасен, долг тоалет во пудра-розова боја со лелеави долен дел од долг шифон, додека горниот дел е украсен со ролна и ефикасен, романтичен вез.

Принцезата од Велс го комплетираше изданието со впечатливи, виснати, дијамантски обетки, а нејзината фризура беше во вид на големи ретро локни. Нејзината коса беше полна со волумен и исчешлана на едната страна. Лелеавите долни долни фустани во светол шифон му дадоа на тоалетот шмек на релаксација, а целиот фустан беше несомнено елегантен. Таа донесе и беж сандали со високи потпетици од Прада, а сè искомбинираше со златна буква-чанта со потпис „Wilbur and Gussie“.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

„ДВАЈЦАТА СЕ ЧУДНА ДВОЈКА, ЕДНИОТ Е БУЦКАСТ И НАСМЕАН, ДРУГИОТ МНОГУ СЕ МУРТИ“: Аналитичарот на „Гардијан“ за односите меѓу Путин и Ким Јонг Ун

„ДВАЈЦАТА СЕ ЧУДНА ДВОЈКА, ЕДНИОТ Е БУЦКАСТ И НАСМЕАН, ДРУГИОТ МНОГУ СЕ МУРТИ“: Аналитичарот на „Гардијан“ за односите меѓу Путин и Ким Јонг Ун

Пекол во Саудиска Арабија: Над 500 мртви аџии во Мека, температури достигнуваат и до 52 степени

Пекол во Саудиска Арабија: Над 500 мртви аџии во Мека, температури достигнуваат и до 52 степени

ВЕТУВАЊЕТО „СВЕТ БЕЗ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ“ ЌЕ ПОЧЕКА: Новиот извештај покажува колку инвестирале земјите во „оружјето на смртта“

ВЕТУВАЊЕТО „СВЕТ БЕЗ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ“ ЌЕ ПОЧЕКА: Новиот извештај покажува колку инвестирале земјите во „оружјето на смртта“

БРАК СО АМЕРИКАНЦИ: Шанса за илегалните имигранти да добијат американско државјанство

БРАК СО АМЕРИКАНЦИ: Шанса за илегалните имигранти да добијат американско државјанство

МЛАДИТЕ ГЕРМАНЦИ ИМААТ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ: Скоро половина се пожалиле

МЛАДИТЕ ГЕРМАНЦИ ИМААТ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ: Скоро половина се пожалиле

БРИКС СЕ ШИРИ: Уште една земја се спрема да се приклучи

БРИКС СЕ ШИРИ: Уште една земја се спрема да се приклучи

ТРАГЕДИЈА ВО ЕКВАДОР: седум лица загинаа при лизгање на земјиште по обилните дождови

ТРАГЕДИЈА ВО ЕКВАДОР: седум лица загинаа при лизгање на земјиште по обилните дождови

Зошто европските лидери го одложија договорот за највисоките позиции во ЕУ

Зошто европските лидери го одложија договорот за највисоките позиции во ЕУ

ПОЗНАТИОТ ГИГАНТ ЗА БЕБЕШКА КОЗМЕТИКА ПРИЗНА: Производот предизвикува сериозни болести

ПОЗНАТИОТ ГИГАНТ ЗА БЕБЕШКА КОЗМЕТИКА ПРИЗНА: Производот предизвикува сериозни болести