31 Мај, 2024
0.0255

ИТД Дистрибуција им подари смарт телефони на матурантите од домот 11 Октомври

Објавено во: Мои пари 25 Мај, 2017

Добивај вести на Viber

ИТД Дистрибуција, пријатно ги изненади матурантите и полуматурантите од домот за деца без родители 11 Октомври.

Претставници од компанијата присуствуваа на традиционалната матурска прослава која се одржа во домот и на овогодинешната генерација матуранти и полуматуранти им подарија  Gigabyte GSmart Elite мобилни телефони.

“Со овој наш скромен гест, се обидуваме на овие деца им обезбедиме незаборавни мигови во период кој за нив е многу важен.  Нашата компанија ги продолжува општествено-одговорните активности планирани за оваа година, кои имаат за цел да им помогнат и да ги подобрат условите за живот на најранливата категорија- децата”, велат претставници од ИТД Дистрибуција.

Компанијата изминатиов период реализираше низа на општествено одговорни активности, меѓу кои беа и донација на лаптопи и покривање на трошоци за патување на меѓународен фестивал во Италија токму за домот за деца без родители 11 Октомври.

Можеби ќе ве интересира

КРКА ЈА ПРЕЗЕНТИРАШЕ МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА ФЛЕБИ – БЕСПЛАТНО ДИГИТАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗДРАВИ ВЕНИ И НАВИКИ

КРКА ЈА ПРЕЗЕНТИРАШЕ МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА ФЛЕБИ – БЕСПЛАТНО ДИГИТАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗДРАВИ ВЕНИ И НАВИКИ

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје