27 Мај, 2024
2.2708

„ИМА ЕДНА ПРИКАЗНА ЗА ОРЕЛОТ И ВРАНИТЕ“: Вучиќ објави видео со наравоучение на Инстаграм

Објавено во: Балкан 28 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави видео со наслов „Има приказна за орел и врани“, кое го добил од жител на Краина, а кое има силна порака.

„Ова го добив од еден Краишник, кого го познавам, и ми се допадна. Погледнете, можеби и вам ќе ви се допаѓа“, вели претседателот на Србија во објавата.

"Има приказна за орел и врани...Таа вели дека кога враните го напаѓаат тој лета толку високо, воопшто не се брани. За тие самите да паднат, бидејќи не можат да ја достигнат неговата висина. Лекцијата од оваа приказна, брате мој е само гледај напред, бидејќи со твојот успех ќе ги уништиш твоите непријатели. Оди толку високо што твоите непријатели сами ќе паднат“, се вели во видеото.

Како што е наведено во видеото, поуката од оваа приказна е да гледаме само напред, бидејќи „само така можеме да ги уништиме нашите непријатели“.

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)


Можеби ќе ве интересира

ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

ЖРТВА НА ХУЛИГАНИ ВО БЕЛГРАД: Го претепале до смрт братот на потпретседателот на Владата на Босна и Херцеговина

ЖРТВА НА ХУЛИГАНИ ВО БЕЛГРАД: Го претепале до смрт братот на потпретседателот на Владата на Босна и Херцеговина

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

СЕГА Е ЛИВАДА, А ЌЕ НИКНЕ ФАБРИКА КОЈА ЌЕ ВРАБОТИ 800 ЛУЃЕ - Чачак станува еден од најголемите стопански центри во Србија

СЕГА Е ЛИВАДА, А ЌЕ НИКНЕ ФАБРИКА КОЈА ЌЕ ВРАБОТИ 800 ЛУЃЕ - Чачак станува еден од најголемите стопански центри во Србија

ВО ОПАТИЈА ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА КВАДРАТ 5.140 ЕВРА, А ВО ПОРЕЧ 3.671 - еве, пак, во кои хрватски градови паѓаат цените на становите

ВО ОПАТИЈА ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА КВАДРАТ 5.140 ЕВРА, А ВО ПОРЕЧ 3.671 - еве, пак, во кои хрватски градови паѓаат цените на становите

ГОЛЕМ НАВИВАЧКИ КОНФЛИКТ ВО БЕРЛИН, СЕ ТЕПАА ГРЦИ СО ПАЛКИ И ШИПКИ - еве кои грчки навивачи си ги одмерија силите

ГОЛЕМ НАВИВАЧКИ КОНФЛИКТ ВО БЕРЛИН, СЕ ТЕПАА ГРЦИ СО ПАЛКИ И ШИПКИ - еве кои грчки навивачи си ги одмерија силите

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА СПЛИТ: Млад маж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина, а потоа се заклучил во тоалетот

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА СПЛИТ: Млад маж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина, а потоа се заклучил во тоалетот

КАКО СЕ СЛАВЕШЕ НЕКОГАШ ДЕНОТ НА МЛАДОСТА: Се славеше младоста, убавината, изградбата на социјализмот, достигнувањата на НОБ, а најмногу самиот Јосип Броз Тито

КАКО СЕ СЛАВЕШЕ НЕКОГАШ ДЕНОТ НА МЛАДОСТА: Се славеше младоста, убавината, изградбата на социјализмот, достигнувањата на НОБ, а најмногу самиот Јосип Броз Тито

АКО САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ВО ГРЦИЈА, ЕВЕ КОЛКАВИ СЕ ПЛАТИТЕ: Минималецот е 830 евра

АКО САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ВО ГРЦИЈА, ЕВЕ КОЛКАВИ СЕ ПЛАТИТЕ: Минималецот е 830 евра