29 Февруари, 2024
0.0261

ИГОР СТЕФАНОВСКИ ИЏЕ ГО ДОНЕСЕ ПЕХАРОТ ВО ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА

Објавено во: Мои пари 28 Ноември, 2023

Добивај вести на Viber

Бренд амбасадорот на Видеолотарија Касинос Австрија, Игор Стефановски Иџе испиша спортска историја за Македонија, освојувајќи ја третата европска титула во својата кариерата на Европскиот шампионат на ридски патеки (ЕHC). Со тимот на Виделотарија го сподели пехарот од последниот шампионат, заблагодарувајќи се за безрезервната поддршка. 

Летечкиот Македонец, Игор Стефановски  Иџе  годинава третпат стана Европски првак во автомобилизам, а пехарот гордо го претстави со тимот кој веруваше во неговиот потенцијал, цели девет години.  Стефановски беше европски првак во оваа конкуренција и во 2014 и 2015 година.

Видеолотарија Касинос Австрија скоро од почетокот на своето постоење, секоја година без исклучок го поддржува автомобилскиот ас во неговите шампионски амбиции.

„Благодарен сум на поддршката на Видеолотарија Касинос Австрија, која со години го препознава и поддржува мојот потенцијал. Мојот успех се должи и на нивната безрезервна поддршка“, изјави Стефаноски.

Светската автомобилистичка федерација им ги додели наградите на најуспешните возачи во своите категории во ридско-брзински патеки на почетокот од месецов на церемонија во организација на ФИА. Иџе ја освои европската титула во „Групата 3“ во ридско-брзинските патеки. Наградите се доделија во португалскиот град Брага.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Атлантик група го превзема Strauss Adriatic

Атлантик група го превзема Strauss Adriatic

Пензионерите - клиенти на Халкбанк, февруарската пензија веќе ја имаат на својата сметка

Пензионерите - клиенти на Халкбанк, февруарската пензија веќе ја имаат на својата сметка

„Рамка за помош“ на НЛБ, повик за проекти за подобро општество

„Рамка за помош“ на НЛБ, повик за проекти за подобро општество

ГРУПАЦИЈАТА WIZZ AIR НАГРАДЕНА ЗА ИНВЕСТИРАЊЕ ВО ИНОВАТИВНАТА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОДРЖЛИВО ВОЗДУХОПЛОВНО ГОРИВО НА FIREFLY

ГРУПАЦИЈАТА WIZZ AIR НАГРАДЕНА ЗА ИНВЕСТИРАЊЕ ВО ИНОВАТИВНАТА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОДРЖЛИВО ВОЗДУХОПЛОВНО ГОРИВО НА FIREFLY

ЕНЕРГЕТСКИ ПОНУДИ ЗА ПАЛМЕТ ЗА ИЗГРАДБА НА СИСТЕМОТ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА ГАС ВО МАКЕДОНИЈА

ЕНЕРГЕТСКИ ПОНУДИ ЗА ПАЛМЕТ ЗА ИЗГРАДБА НА СИСТЕМОТ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА ГАС ВО МАКЕДОНИЈА

Заедничка акција за остварување на Целите за Одржлив Развој

Заедничка акција за остварување на Целите за Одржлив Развој

Учениците од Охрид ќе се едуцираат за врсничко насилство во кампањата на „Макпетрол“

Учениците од Охрид ќе се едуцираат за врсничко насилство во кампањата на „Макпетрол“

Атлантик Група во 2023: Силен раст на приходот од продажба и на профитабилноста

Атлантик Група во 2023: Силен раст на приходот од продажба и на профитабилноста

Која боја на смартфон ја преферирате? Најновото истражување на Motorola открива неочекуван тренд!

Која боја на смартфон ја преферирате? Најновото истражување на Motorola открива неочекуван тренд!