24 Мај, 2022
0.0219

И УБАВАТА СПЛИЧАНКА КОЈА ПОСЛЕДНА СЕ СЛУШНА СО МАТЕЈ ИСЧЕЗНА БЕЗ ТРАГА: Каде е мистериозната девојка

Објавено во: Балкан 15 Јануари, 2022

За исчезнатиот млад човек од Сплит, Матеј Периш, по кого потрагата не стивнува веќе 16 дена, а секој ден има има и официјални, но и неофицијални информации. Она што предизвика голема бура во јавноста е појавувањето на мистериозната девојка од Сплит, со која Матеј последен пат имал контакт во критичната вечер.

Како што дознава Курир, се работи за девојка од Сплит.

-Откако се дозна дека убавата Спличанка е некако поврзана со исчезнатиот Матеј, сите новинари од Хрватска се обидоа да стапат во контакт со неа, но таа одби секаква соработка - вели извор од Сплит и додава:

- Таа дури и ги избриша сите профили на социјалните мрежи. Откако дознаа за неа во јавноста, многумина се запрашаа како таа е поврзана со исчезнатиот Матеј, но набрзо беше откриено дека пријателот на Матеј и бил брат.

Според соговорник на Курир рс, станува збор за пријател на исчезнатиот Матеј кој не сакал да оди со нив на патување во Белград.

- Наводно се слушнале неколку пати таа вечер кога исчезнал. Сепак, М.С. е многу контрадикторна во своите изјави, бидејќи изјавила дека поради музиката во кафеаната не разбира што и кажува. Од друга страна, таа рече дека го видела само пропуштениот повик од Матеј.

- Таа пред неколку дена објави фотографија и наводно се кае поради тоа. Сето ова е чудно и на некој начин сомнително, нејзината изјава што ја дала во полиција и се останато. Таа изјавила и дека Матеј користел опијати, бидејќи сакал напорно да работи како капитен за да ја постигне посакуваната цел - наведува соговорникот. - Не се знае зошто веднаш не се јавила во полиција и не кажала дека е во контакт со него, туку чекала да се извади списокот и да се направи целата анализа на телефонот на Матеј.

Матеј Периш исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември, кога излегол од клубот „Готик“ , па подоцна е снимен на шеталиштето каде се приближува до водата. Имено, неговиот телефон бил лоциран преку сигналот на базната станица во 02:03 часот по полноќ во Сава, додека последниот телефонски сигнал бил во 02:05 часот точно во клубот од каде што истрчал.


Можеби ќе ве интересира

СИПАНИЦИТЕ МОЖЕ ВЕШТАЧКИ ДА СЕ ШИРАТ: Епидемиологот Радовановиќ потсети-две лаборатории го чуваат вирусот на големи сипаници

СИПАНИЦИТЕ МОЖЕ ВЕШТАЧКИ ДА СЕ ШИРАТ: Епидемиологот Радовановиќ потсети-две лаборатории го чуваат вирусот на големи сипаници

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ФАБРИКА ВО БИХАЌ: Не се знае дали има повредени

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ФАБРИКА ВО БИХАЌ: Не се знае дали има повредени

ПРВ СЛУЧАЈ НА МАЈМУНСКА СИПАНИЦА ВО СЛОВЕНИЈА: Заразениот се вратил од Канарските острови во Љубљана

ПРВ СЛУЧАЈ НА МАЈМУНСКА СИПАНИЦА ВО СЛОВЕНИЈА: Заразениот се вратил од Канарските острови во Љубљана

Ердоган вели дека Мицотакис за него веќе не постои

Ердоган вели дека Мицотакис за него веќе не постои

Koлку Хрвати се борат во Азов?

Koлку Хрвати се борат во Азов?

Вучиќ-Хил: САД го подржуваат Отворен Балкан и ќе помогнат во негов развој

Вучиќ-Хил: САД го подржуваат Отворен Балкан и ќе помогнат во негов развој

(ФОТО) БПЦ направи поворка со моштите на Кирил и Методиј низ Софија

(ФОТО) БПЦ направи поворка со моштите на Кирил и Методиј низ Софија

Бугарија искористила само една третина од вакцините против Ковид-19

Бугарија искористила само една третина од вакцините против Ковид-19

Се подготвува големо опростување од Матеј Периш: „Никој од нас нема да го заборави...бродовите ќе трубат вечер за него...“

Се подготвува големо опростување од Матеј Периш: „Никој од нас нема да го заборави...бродовите ќе трубат вечер за него...“