29 Март, 2023
0.0242

Хајредини: Ахмети ќе го брани јазикот на „своите сограѓани“, на кој не сака да каже два збора!

Објавено во: Македонија 29 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини со остри критики кон лидерот на ДУИ, Али Ахмети. 

Хајредини на својот Фејсбук профил се осврна на изјавата на Ахмети за „одбраната на сограѓаните Македонци“. 

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека секогаш ќе биде ангажиран во одбрана на каузата на сограѓаните Македонци, нивниот идентитет, јазик и култура...

ххх

Кога и во кое својство ќе биде ангажиран да го брани јазикот на "своите сограѓани", на кој во никој случај не сака да каже два збора!

Перфидна демагогија и хипокризијa

Demagogji dhe hipokrizi perfide

П.с.

Во Албанија оди да се жали оти Заев рекол дека Албанците пет пари не вредат - напиша Хајредини во постот кој ви го пренесуваме во целост. 


Можеби ќе ве интересира

РОДИТЕЛИТЕ НА ЈАНА СО ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: Девојчето после половина од инфузијата почна да се тресе од болки, но докторката не дојде да праша како е

РОДИТЕЛИТЕ НА ЈАНА СО ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: Девојчето после половина од инфузијата почна да се тресе од болки, но докторката не дојде да праша како е

ДНО: НЕКУЛТУРЕН И НЕДОЗВОЛИВ ГОВОР - професорката Павловска-Данева со жестока реакција за Ковачки

ДНО: НЕКУЛТУРЕН И НЕДОЗВОЛИВ ГОВОР - професорката Павловска-Данева со жестока реакција за Ковачки

И БЕКТЕШИ Е ПО СПОРТОТ, ПОРАНО ИГРАШЕ ЗА ВЛАЗРИМИ, А СЕГА КАЈ ГРУБИ ВО КАНЦЕЛАРИЈА - премиерот со пошегува со спортските активности на ДУИ

И БЕКТЕШИ Е ПО СПОРТОТ, ПОРАНО ИГРАШЕ ЗА ВЛАЗРИМИ, А СЕГА КАЈ ГРУБИ ВО КАНЦЕЛАРИЈА - премиерот со пошегува со спортските активности на ДУИ

ВИДЕО: СНЕГ ПАЃАШЕ ВО СКОПЈЕ!

ВИДЕО: СНЕГ ПАЃАШЕ ВО СКОПЈЕ!

НЕКОИ ПОЗДРАВУВА, АМА НЕКОИ НЕ ГО ШТЕДЕА - дали се доволни два денари поевтини макарони и денар за јајца, премиерот трпеливо одговараше

НЕКОИ ПОЗДРАВУВА, АМА НЕКОИ НЕ ГО ШТЕДЕА - дали се доволни два денари поевтини макарони и денар за јајца, премиерот трпеливо одговараше

ОД ВАШАТА ЛАГА ГИ ИМАВ ПРОБЛЕМИТЕ, А И ЗА ВТОРАВА И ЗА СИТЕ ДРУГИ ЌЕ СЕ ВИДИМЕ НА СУД - Петровска му одговори на Ковачки

ОД ВАШАТА ЛАГА ГИ ИМАВ ПРОБЛЕМИТЕ, А И ЗА ВТОРАВА И ЗА СИТЕ ДРУГИ ЌЕ СЕ ВИДИМЕ НА СУД - Петровска му одговори на Ковачки

Обвинителството отвори предмет за надзорот на новите автопати

Обвинителството отвори предмет за надзорот на новите автопати

Пратеникот Ковачки: Министерката Петровска секој ден користи седативи

Пратеникот Ковачки: Министерката Петровска секој ден користи седативи

Пеце Суперхикс: Син ми е ишамаран и исклоцан од четворица деликвенти, полицијата ги знае ама ништо не им може

Пеце Суперхикс: Син ми е ишамаран и исклоцан од четворица деликвенти, полицијата ги знае ама ништо не им може