23 Јуни, 2024
0.1167

ГОЛЕМ НАВИВАЧКИ КОНФЛИКТ ВО БЕРЛИН, СЕ ТЕПАА ГРЦИ СО ПАЛКИ И ШИПКИ - еве кои грчки навивачи си ги одмерија силите

Објавено во: Балкан 26 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Во пресрет на денешното финале на Евролигата во Берлин, ноќеска се судрија навивачи на Панатинаикос и Олимпијакос, пренесува Еурохупс.

Се очекува околу 9.000 грчки навивачи да пристигнат во Берлин на фајнал-форот на Евролигата во 2024 година каде што во 17 часот денеска Панатинаикос ќе се соочи со Фенербахче во битка за третото место, а Олимпијакос ќе се сретне со Реал во финалето на фајнал-форот закажано за 20 часот.

Во синоќешниот инцидент имало 12 повредени, од кои двајца потешко, додека едно лице е во критична состојба.

Германската полиција тешко го спречи овој инцидент, во тепачката учествувале околу 60 лица, според полицискиот извештај, дел од нив користеле безбол палки и шипки.

Можеби ќе ве интересира

Србија доби воз со кој од Белград до Скопје ќе се патува два часа

Србија доби воз со кој од Белград до Скопје ќе се патува два часа

Истрага дали навистина климатизерите го оставија регионот без струја

Истрага дали навистина климатизерите го оставија регионот без струја

Злоупотреба на средствата од ИПАРД, ЕУ го блокира пакетот со 112 милиони евра за Албанија

Злоупотреба на средствата од ИПАРД, ЕУ го блокира пакетот со 112 милиони евра за Албанија

ХЕРОЈСКИ ПОТЕГ НА МАКЕДОНЕЦ НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: спасил давеник од Франција

ХЕРОЈСКИ ПОТЕГ НА МАКЕДОНЕЦ НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: спасил давеник од Франција

„ОВОЈ ХАОС МОЖЕШЕ ДА СЕ ИЗБЕГНЕ“ Енергетски експерт за прекинот на струја

„ОВОЈ ХАОС МОЖЕШЕ ДА СЕ ИЗБЕГНЕ“ Енергетски експерт за прекинот на струја

ТРАГЕДИЈА ВО СОСЕДСТВОТО: млада Македонка загина во сообраќајка во Грција (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА ВО СОСЕДСТВОТО: млада Македонка загина во сообраќајка во Грција (ВИДЕО)

Сахарскиот песок го замати воздухот во Хрватска, како може да влијае на здравјето?

Сахарскиот песок го замати воздухот во Хрватска, како може да влијае на здравјето?

СТРУЈАТА СЕ ВРАЌА ВО ДЕЛОВИ ОД ХРВАТСКА: причините за овој голем колапс допрва ќе се испитуваат

СТРУЈАТА СЕ ВРАЌА ВО ДЕЛОВИ ОД ХРВАТСКА: причините за овој голем колапс допрва ќе се испитуваат

ТОТАЛЕН ХАОС ВО РЕГИОНОТ: нема струја, температурата 40 степени, не работат семафорите, и во Албанија има проблеми

ТОТАЛЕН ХАОС ВО РЕГИОНОТ: нема струја, температурата 40 степени, не работат семафорите, и во Албанија има проблеми