16 Октомври, 2021
0.0226

(ГАЛЕРИЈА) Коњаниците тргнаа за Крушево, меѓу нив се и две девојки

Објавено во: Македонија, Галерија 27 Јули, 2021

Коњаниците од традиционалниот „Илинденски марш“ од паркот „Јане Сандански“ во Општина Аеродром, го започнаа маршот кој ќе заврши на 2 август во Крушево, на прославата на најголемиот македонски национален празник – Илинден. Станува збор за 20 коњаници меѓу кои има и две девојки, Сашка Спасовска и Светлана Каровска, кои првпат учествуваат во оваа традиционална манифестација. Пред влезот во Крушево ќе им приклучи коњаницата од Кичево и од Врбен-Маврови Анови.

фото Вангел Тануровски


Можеби ќе ве интересира

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет