20 Октомври, 2020
0.0227

(ФОТО+ВИДЕО) КЕФАЛОНИЈА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Jaнос поплави стотици домови и однесе жртви

Објавено во: Балкан 21 Септември, 2020

Keфалонија е непрепознатлива по ураганот Јанос. 

Селото Асос остана без многу патишта. Локалните медиуми објавија снимки и фотографии од Асос и други места на островот кои се популарни. 

Се гледа дека автомобилите се речиси целосно затрупани со земја, како и насуканите чамци.


Стотици домови се поплавени, а има и три жртви. 

Експертите проценуваат дека на подрачјето на Кардица биле поплавени 5.000 куќи.

Ваквите бури во Грција се појавија во 1995-та година и се чести во изминатите неколку години. Владата ќе им помогне на погодените граѓани. 

Во регионот досега немало невреме од вакви размери. 


Можеби ќе ве интересира

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Карантин и во северна Грција

Карантин и во северна Грција

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот