16 Јули, 2020
0.0308

ФОТО: ЕВЕ КАКО ГРЦИТЕ ГИ НАПОЛНИЈА ПЛАЖИТЕ - убавото време викендов ги измами граѓаните

Објавено во: Балкан 11 Мај, 2020

Убавото време во текот на викендот, во комбинација со релативно високите температури и кревањето на рестриктивните мерки „Ковид-19“, натера многу Атињани да дојдат на неколку плажи во Атика. Иако имало некои случаи кога граѓаните не применувале социјално растојание, повеќето од нив се придржувале кон упатствата за безбедност.

За тоа говорат фотографиите напладне во сабота на плажата Вулијагмени, Луца и Глифада.

Инаку, на почетокот на неделава се предвидува времето да засили со температури кои достигнуваат до 35 степени целзиусови во централниот и јужниот дел.

Извор и фото: Protothema

Можеби ќе ве интересира

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС УШТЕ Е ВО ИГРА - Брнабиќ вели - не се откажала

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС УШТЕ Е ВО ИГРА - Брнабиќ вели - не се откажала

Главниот инфектолог од Атина побара од владата да им забрани на Грците да патуваат во Македонија иако „таму било поевтино“

Главниот инфектолог од Атина побара од владата да им забрани на Грците да патуваат во Македонија иако „таму било поевтино“

Визирите создаваат лажно чувство на безбедност: Швајцарски лекар со нови тврдења

Визирите создаваат лажно чувство на безбедност: Швајцарски лекар со нови тврдења

ВУЧИЌ НАЈАВИ: Вакцината во Србија ќе пристигне до крајот на годината, маските задолжителни и на отворено

ВУЧИЌ НАЈАВИ: Вакцината во Србија ќе пристигне до крајот на годината, маските задолжителни и на отворено

Црна Гора е лидер со активни случаи на коронавирус

Црна Гора е лидер со активни случаи на коронавирус

ЕВРОПА И ПОМАГА НА СРБИЈА: Ќе испратат медицински персонал

ЕВРОПА И ПОМАГА НА СРБИЈА: Ќе испратат медицински персонал

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција