20 Мај, 2024
0.0257

ЕВЕ КАКО „ЛИДЛ“ ВО МАКЕДОНИЈА ГИ ПРЕЧЕКУВА НОВОВРАБОТЕНИТЕ: Пред еден месец вработени 37 лица во логистика, финансии, продажба дистрибуција...

Објавено во: Економија, Македонија 23 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Долги години  се зборува за активностите на „Лидл“ само, а сега веќе почнаа и вработувањата во познатиот ланец маркети.

Она што го привлекува вниманието е начинот на кој компанијата ги пречекува нововработените лица.

Пред околу еден месец, во компанијата биле вработени 37 лица.

„Денес, им посакавме добредоје на 37 нови колеги и чекаме уште нови во претстојниот период да станат дел од нашето постојано растечко семејство Лидл. Тие ќе се приклучат на нашите тимови за продажба, синџир на снабдување, логистика, човечки ресурси, набавки, ИТ и сметководство, финансии и даноци. Во Лидл Северна Македонија, не само што растеме - напредуваме!  И со секое ново додавање во нашиот тим, прифаќаме свежи перспективи, разновидна експертиза и безграничен потенцијал. Заедно стануваме силни и ќе растеме уште повеќе! 

До нашите нови колеги: Добредојдовте на бродот! Вашето патување во Лидл ветува возбудливи предизвици, наградни можности и поддржувачка работна средина која ја цени тимската работа и соработката. Ајде да тргнеме на ова патување заедно, да инспирираме величина и да го редефинираме успехот. 

Придружете ни се во прославувањето на овој специјален Ден за добредојде додека ја поставуваме сцената за многу моменти исполнети со успех, раст и бескрајни можности споделени со уште повеќе колеги кои ќе се придружат на нашиот неверојатен #teamlidl“, се вели во објавата на Линкедин.

Повеќе информации може да погледнете тука

Фото:Лидл-Македонија/Линкедин

Линкедин/лидл

Можеби ќе ве интересира

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЗЛАТОТО? Цената повторно на рекордно ниво

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЗЛАТОТО? Цената повторно на рекордно ниво

ВАЖНА ОДЛУКА НА РЕГУЛАТОРНА- ВАЖИ И ЗА ДИЗЕЛАШИ И ЗА БЕНЗИНЦИ: По полноќ поевтинуваат сите горива, еве ги новите цени

ВАЖНА ОДЛУКА НА РЕГУЛАТОРНА- ВАЖИ И ЗА ДИЗЕЛАШИ И ЗА БЕНЗИНЦИ: По полноќ поевтинуваат сите горива, еве ги новите цени

ФАКТОР ИСТРАЖУВА: Кои се кавадаречките милионери за 2023 година?

ФАКТОР ИСТРАЖУВА: Кои се кавадаречките милионери за 2023 година?

Адвокатска комора на Македонија: Членот 368 од Законот за облигациони односи е спротивен на уставот и ги прекршува човековите права, неопходно е решение

Адвокатска комора на Македонија: Членот 368 од Законот за облигациони односи е спротивен на уставот и ги прекршува човековите права, неопходно е решение

НЕКОЈ МНОГУ САКАШЕ АКЦИИ ОД „МАКЕДОНИЈАТУРИСТ“ И ПЛАТИ НАД 700 ИЛЈАДИ ЕВРА - нови поместувања во структурата на хотелиерската компанија

НЕКОЈ МНОГУ САКАШЕ АКЦИИ ОД „МАКЕДОНИЈАТУРИСТ“ И ПЛАТИ НАД 700 ИЛЈАДИ ЕВРА - нови поместувања во структурата на хотелиерската компанија

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ИНФОРМАЦИЈА ЗА ЛИДЛ ВО МАКЕДОНИЈА: Планира да вработи 150 работници во нова инвестиција вредна 80 милиони евра

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ИНФОРМАЦИЈА ЗА ЛИДЛ ВО МАКЕДОНИЈА: Планира да вработи 150 работници во нова инвестиција вредна 80 милиони евра

ФАКТОР АНАЛИЗА: Прават милиони евра од цевки и камен

ФАКТОР АНАЛИЗА: Прават милиони евра од цевки и камен

АНАЛИЗА: Што ќе се случи со Германија ако си замине од ЕУ?

АНАЛИЗА: Што ќе се случи со Германија ако си замине од ЕУ?

Сопственикот и главниот оперативен тим одушевени од развојот на Костал во Охрид, компанијата почнува сериско производство на технолошки најнапредна електроника за Фолксваген

Сопственикот и главниот оперативен тим одушевени од развојот на Костал во Охрид, компанијата почнува сериско производство на технолошки најнапредна електроника за Фолксваген