17 Јули, 2024
0.0269

ЕКСПЛОЗИИ ВО РИЕКА, УАПСЕНИ ХРВАТ И ГЕРМАНЕЦ: Планирале уште еден напад

Објавено во: Балкан 28 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Доцна синоќа, околу пополвина час по полноќ била активирана експлозивна направа во близина на управната зграда на деловен субјект во близина на Tower центарот во Риека. За среќа, како што информираат од хрватското МВР нема повредени лица.

Непосредно, пред да се активира бомбата, околу полноќ, полицијата во Риека пред трговскиот центар во Кострена пронашла германски и хрватски државјанин, кои таму оставиле експлозивна направа. Двајца се приведени во полициска станица.

Истрагата е во тек за да се утврдат сите факти и околности. За овој успех на полициските службеници на социјалните мрежи им честиташе министерот за внатрешни работи Давор Божиновиќ.

ФОТО: MUP-Hrvatska


Можеби ќе ве интересира

НОВИ ПРАВИЛА НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Ригорозни казни и до 200.000 евра, а непослушните локални жители ги „ловат“ со дронови

НОВИ ПРАВИЛА НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Ригорозни казни и до 200.000 евра, а непослушните локални жители ги „ловат“ со дронови

Во Србија снимено страшно торнадо! Погледнете го морничавото видео кое се шири на социјалните мрежи!

Во Србија снимено страшно торнадо! Погледнете го морничавото видео кое се шири на социјалните мрежи!

„ЧОВЕКОТ НЕ ИЗЛЕГУВАШЕ НАДВОР“, ВЕЛАТ СОСЕДИТЕ, ИМАЛО И НЕПОДНОСЛИВА СМРДЕА - најнови детали од ужасот во Нови Сад

„ЧОВЕКОТ НЕ ИЗЛЕГУВАШЕ НАДВОР“, ВЕЛАТ СОСЕДИТЕ, ИМАЛО И НЕПОДНОСЛИВА СМРДЕА - најнови детали од ужасот во Нови Сад

ХОРОР ВО НОВИ САД - питбултериер го убил својот сопственик, синот не можел да влезе во станот и повикал полиција и брза помош

ХОРОР ВО НОВИ САД - питбултериер го убил својот сопственик, синот не можел да влезе во станот и повикал полиција и брза помош

Двајца Турци загинаа откако стапнале во уличен вир со струја

Двајца Турци загинаа откако стапнале во уличен вир со струја

Гарапетритис по НАТО самитот: Власта во Северна Македонија систематски го крши Преспанскиот договор

Гарапетритис по НАТО самитот: Власта во Северна Македонија систематски го крши Преспанскиот договор

(ВИДЕО) ПОВТОРНО НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Паѓаше град со дијаметар до 10 сантиметри

(ВИДЕО) ПОВТОРНО НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Паѓаше град со дијаметар до 10 сантиметри

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики