23 Јули, 2024
0.0242

ЕКСПЛОДИРА БОМБА ВО ЦЕТИЊЕ: едно лице загина, неколкумина се повредени во близина на Спортскиот центар!

Објавено во: Балкан 20 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Едно лице загина, а неколку се повредени во експлозијата што се случи утринава околу 9 часот во Цетиње пред влезот во Спортскиот центар, потврдија за „Блиц“.

Полициската управа на Црна Гора соопшти дека на терен се сите расположливи полициски екипи.

Во тек е истрага.


Од силината на детонацијата испукани се прозорците на зградите, а откорнато е и дрво, јавуваат локалните медиуми, пишува РТЦГ.

На местото на настанот е и градоначалникот на Цетиње, Никола Ѓурашковиќ.

Едно лице загина, а неколку се повредени утринава во експлозија на бомба во Цетиње, недалеку од тамошниот Спортски центар, неофицијално соопштија за „Вијести“ од полициската управа.

Полициската управа соопшти дека сите расположливи полициски екипи се на терен.

Фото: Принтскрин/Х

Можеби ќе ве интересира

ОВАА БАЛКАНСКА ЗЕМЈА ЌЕ СТАНЕ ПРВА НА БАЛКАНОТ СО СЕРИОСКО ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ: Ново поглавје за Србија

ОВАА БАЛКАНСКА ЗЕМЈА ЌЕ СТАНЕ ПРВА НА БАЛКАНОТ СО СЕРИОСКО ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ: Ново поглавје за Србија

СТАТИСТИКА НА ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА: Хрватска имала најмногу лекари во 1984 година, Црногорците пиеле најмногу млеко, а еве во што водела Македонија

СТАТИСТИКА НА ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА: Хрватска имала најмногу лекари во 1984 година, Црногорците пиеле најмногу млеко, а еве во што водела Македонија

„СОЛУН ВО ТОТАЛЕН КОЛАПС“: Еве како да ги избегнете најголемите гужви

„СОЛУН ВО ТОТАЛЕН КОЛАПС“: Еве како да ги избегнете најголемите гужви

ПЛЕН ОД ОКОЛУ 800.000 ЕВРА - невиден грабеж во Сански Мост, украдени 2 кеси

ПЛЕН ОД ОКОЛУ 800.000 ЕВРА - невиден грабеж во Сански Мост, украдени 2 кеси

ЕВЕ КАКО СЕ ПОДДРЖУВА ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО: за купена Гранде Панда од Крагуевац субвенции од 5.000 евра

ЕВЕ КАКО СЕ ПОДДРЖУВА ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО: за купена Гранде Панда од Крагуевац субвенции од 5.000 евра

Полнач за мобилен телефон итно повлечен од пазар во соседството: Голема опасност од пожар и струен удар!

Полнач за мобилен телефон итно повлечен од пазар во соседството: Голема опасност од пожар и струен удар!

МИЛИОНИ ЕВРА ЛЕЖАТ НА ДНОТО НА СРПСКИ ДУНАВ! Германија дава „брдо пари“ за експлоатација на богатствата

МИЛИОНИ ЕВРА ЛЕЖАТ НА ДНОТО НА СРПСКИ ДУНАВ! Германија дава „брдо пари“ за експлоатација на богатствата

ЕКСПЛОЗИЈА КАЈ ЕЗЕРОТО ГАЗИВОДА ВО КОСОВО: Оштетени се неколку возила

ЕКСПЛОЗИЈА КАЈ ЕЗЕРОТО ГАЗИВОДА ВО КОСОВО: Оштетени се неколку возила

ВО КРАГУЕВАЦ ПОЧНУВА ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНАТА ФИАТ ГРАНДЕ ПАНДА: Ќе чини 18.000 евра

ВО КРАГУЕВАЦ ПОЧНУВА ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНАТА ФИАТ ГРАНДЕ ПАНДА: Ќе чини 18.000 евра