12 Јуни, 2024
0.0312

Едно лице загина и две се тешко повредени во сообраќајкана автопатот Куманово - Скопје

Објавено во: Македонија 20 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Едно лице загина а две се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа кај Агино Село на автопатот Куманово-Скопје, откако возилото со кое патувале излетало од коловозот.

Како што известува МВР, сообраќајката се случила околу 15 часот, загинал совозач, а возачот и третото лице со тешки телесни повреди биле пренесени во кумановската болница.

„Околу 15.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопатот Скопје – Куманово, атар на Агино село, кумановско, патничко возило „субару импреза“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.А. (64) од Куманово, излетало од коловозот. Од здобиените повреди на местото на несреќата починал сопатникот Б.Н. од Куманово, а лекар од Итна медицинска помош Куманово констатирал смрт. Возачот И.А. и сопатничката Д.Н. се здобиле со телесни повреди констатирани во Општа болница Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Куманово и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција“, соопшти МВР.

Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) Куманово интервенирале на извлекување на автомобилот од 15,35 до 17.35 часот со 1 возило и 4 пожарникари.


Можеби ќе ве интересира

ТИНЕЈЏЕР СО АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО ПОВОЗРАСНА СКОПЈАНКА - жената е хоспитализирана во Еразмо

ТИНЕЈЏЕР СО АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО ПОВОЗРАСНА СКОПЈАНКА - жената е хоспитализирана во Еразмо

Османи: Уставното име на државата е Република Северна Македонија и секоја употреба на друго име е надвор од Уставот

Османи: Уставното име на државата е Република Северна Македонија и секоја употреба на друго име е надвор од Уставот

„Оперирале лекари од Србија кои немале соодветна лиценца“: Демири ги изнесе своите причини за разрешувањето на директорите

„Оперирале лекари од Србија кои немале соодветна лиценца“: Демири ги изнесе своите причини за разрешувањето на директорите

Лога со реакција за интернет страницата: Дочекавме претседател што не си ја признава државата

Лога со реакција за интернет страницата: Дочекавме претседател што не си ја признава државата

ДЕТСКИТЕ ИГРАЛИШТА НА УДАР: Уште еден случај на вандализам во Центар

ДЕТСКИТЕ ИГРАЛИШТА НА УДАР: Уште еден случај на вандализам во Центар

Најава за нестабилно време, во Скопје ќе истура

Најава за нестабилно време, во Скопје ќе истура

Панче Тошковски генерален секретар на Владата, Александар Јанев министер за внатрешни работи

Панче Тошковски генерален секретар на Владата, Александар Јанев министер за внатрешни работи

ШТИПСКИОТ КАРДИОХИРУРГ НИКОЛОВ СПАСИ ЖИВОТ ВО СУБОТИЦА НА КОШАРКАРСКИ НАТПРЕВАР: Еве ги деталите

ШТИПСКИОТ КАРДИОХИРУРГ НИКОЛОВ СПАСИ ЖИВОТ ВО СУБОТИЦА НА КОШАРКАРСКИ НАТПРЕВАР: Еве ги деталите

ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ: Дали почнаа гужвите?

ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ: Дали почнаа гужвите?