05 Октомври, 2022
0.0261

ЏОН ТРАВОЛТА СКРШЕН ОД СМРТТА НА ОЛИВИЈА ЊУТОН ЏОНС: Сенди, повторно ќе бидеме заедно, твојот Дени

Објавено во: Свет 09 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Оливија Њутн Џонс, ѕвездата на безвременскиот филмски хит „Брилијантин“ почина по триесетгодишна борба со ракот на дојката, а тажната вест ја потврди и нејзиниот сопруг.

Нејзиниот колега и голем пријател Џон Траволата, со кој глумеше во култниот филм, се огласи на социјалните мрежи и му покажа на светот колку е скршен од болка поради нејзината смрт.

- Најдрага моја Оливија, ги направи сите наши животи многу подобри. Твоето влијание беше неверојатно. Те сакам многу. Ќе се видиме на патот и сите повторно ќе бидеме заедно. Твој од првиот момент кога те видов и засекогаш! Твојот Дени, твојот Џон - напиша Џон Траволта покрај фотографијата на Оливија.

Во 1978 година, Оливија и Траволта играа во познатиот „Брилијантин“ во режија на Рандал Клајзер. Таа беше Сенди Олсон, а тој Дени Зуко. Филмот постави стандарди на многу полиња, а донесе и бројни култни сцени и реплики кои публиката сè уште не ги заборава, додека помладите генерации со задоволство го гледаат безвременскиот филмски хит од некои минати времиња.

Оливија Њутн-Џон и Џон Траволта повторно беа заедно во 2019 година по повеќе од 40 години од снимањето на легендарниот филм. 

View this post on Instagram

A post shared by John Travolta (@johntravolta)


ФОТО: EPA/MARIO RUIZ

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата