05 Март, 2024
0.0339

Две дами го „украдоа шоуто“ на изборот на Македонски маж на годината: Холивудски гламур

Објавено во: Македонија 01 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Вчеравечер во хотелот Doubletree by Hilton Skopje, по традиционален 5-ти јубилеен пат се одржа изборот за Маж на година за 2022 година во организација на Фрајдеј Комуникации и Џентлмен Магазин  Имаше неколку категории во кои беа номинирани мажи кои направиле нешто, оставиле нешто вредно, сработиле нешто посебно, биле и се хуманитарци, и такви кои се облекуваат убаво. Манифестацијата изобилуваше со познати личности од јавниот и општествен живот во Македонија, дотерани и помалку дотерани, некои и многу едноставни за настан во кој се очекува гламурот да го даде последниот збор. 

Интересно е тоа што кај повеќето од мажите се забележуваше навистина стил за пофалба, што не беше случај со жените кои беа дојдени како гостинки. Се разбира, постоеа исклучоци.

Две дами посебно се издвоија. Едната е Миа Костова, која беше водителка на настанот и водителката Ирена Спировска која беше презентерка на награда. 

Миа се појави во бомбастично издание- припиена тоалета во која доминираше длабокото деколте, а ја надополни со ракавици и влечатливи бисери. 

Бисерите исто така беа дел од креацијата на Ирена Спировска, ама не како моден додаток, туку распоредени преку целиот фустан.

Инаку, наградата за маж на годината за 2022 година му припадна на маестро Симон Трпчевски - сосема заслужено.


Н.Т.

Фото: Вангел Тануровски

ГАЛЕРИЈА:


Можеби ќе ве интересира

НАЈНОВО НА НУМЕРИЧКИТЕ МОДЕЛИ - на планините многу снег за кратко време, можност за снег и во повисоките градови?

НАЈНОВО НА НУМЕРИЧКИТЕ МОДЕЛИ - на планините многу снег за кратко време, можност за снег и во повисоките градови?

СРБИЈА ОЧЕКУВА ДА БИДЕ НАЈПРИВЛЕЧНА ЗА РАБОТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА - од утре се применува системот на препознавање на работните дозволи

СРБИЈА ОЧЕКУВА ДА БИДЕ НАЈПРИВЛЕЧНА ЗА РАБОТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА - од утре се применува системот на препознавање на работните дозволи

ТОЈ Е ВО ДУБАИ, А МВР РАСПИША ПОТЕРНИЦА - се бара екстрадиција на Шеваљ Муареми

ТОЈ Е ВО ДУБАИ, А МВР РАСПИША ПОТЕРНИЦА - се бара екстрадиција на Шеваљ Муареми

Бојмацалиев: Внатрешна контрола истражува зошто граѓаните не можат да ги подигнат готовите пасоши

Бојмацалиев: Внатрешна контрола истражува зошто граѓаните не можат да ги подигнат готовите пасоши

КРИВИЧНА ЗА ПОЛИЦАЕЦ - ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЗАМЕНИК МИНИСТЕР КОЈ НАПАДНАЛ И ФИЗИЧКИ ПОВРЕДИЛ ДРУГ ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНК: Тошковски излезе со детали

КРИВИЧНА ЗА ПОЛИЦАЕЦ - ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЗАМЕНИК МИНИСТЕР КОЈ НАПАДНАЛ И ФИЗИЧКИ ПОВРЕДИЛ ДРУГ ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНК: Тошковски излезе со детали

„Синдикат кој единствено ќе им служи на потребите на работниците“: Ампева најавува посилна борба за нивните права

„Синдикат кој единствено ќе им служи на потребите на работниците“: Ампева најавува посилна борба за нивните права

ГАЛЕРИЈА: СООБРАЌАЈКА НА НОВОПРОБИЕНАТА УЛИЦА ВО АВТОКОМАНДА: „Само се чекаше кога ќе се случи“, велат жителите

ГАЛЕРИЈА: СООБРАЌАЈКА НА НОВОПРОБИЕНАТА УЛИЦА ВО АВТОКОМАНДА: „Само се чекаше кога ќе се случи“, велат жителите

ПОВОЗРАСНА ЖЕНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ВО АВТОБУС НА ЈСП - пренесена во градската болница во Скопје

ПОВОЗРАСНА ЖЕНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ВО АВТОБУС НА ЈСП - пренесена во градската болница во Скопје

ПАДНАЛ ОД КРЕВЕТ, А ПОМОШ БАРАЛ НА 112 - БРЗАТА ПОМОШ СПАСИ ПАЦИЕНТ КОЈ ЛЕЖЕЛ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА- : Ангелов ја шокираше јавноста

ПАДНАЛ ОД КРЕВЕТ, А ПОМОШ БАРАЛ НА 112 - БРЗАТА ПОМОШ СПАСИ ПАЦИЕНТ КОЈ ЛЕЖЕЛ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА- : Ангелов ја шокираше јавноста