23 Јули, 2024
0.0256

ДРАМА ВО АВИОН НА КАТАР ЕРВЕЈС: патниците се онесвестуваа откако беа „блокирани“ со саати (ВИДЕО)

Објавено во: Свет 12 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Патниците од авионот што требало да лета од Атина за Катар биле заробени во авионот на атинскиот аеродром над три часа и тоа без клима, додека надвор било 34 степени.

Како што наведува Дејли Мејл, патниците дури 3,5 часа не можеле да излезат од авионот. Иако надвор беше жешко 34 степени, во преполниот авион беше многу потопло, па патниците се препотија, а некои дури и изгубија свест.

Станува збор за лет на Катар ервејс, а во него имало и неколку спортисти кои патувале на тајландскиот боксерски шампионат. Некои од нив ги снимија неподносливите услови и ги објавија на социјалните мрежи.


На снимката се гледа како патниците се соблекуваат, од нив капат зрнца пот, додека други се обидуваат да им помогнат на оние чии високи температури биле премногу за да изгубат свест.

По 3,5 часа пекол, на патниците конечно им беше дозволено да се симнат и да отидат до зградата на аеродромот во Атина.

Јужноамериканскиот спортски терапевт Гарт Колинс сподели неколку видеа на социјалните мрежи.

"Патниците беа заробени во авионот 3,5 часа со затворени врати и без клима. Патниците беа буквално дехидрирани и онесвестени низ целиот авион", напиша тој.

„По некое време на патниците им давале вода и сокови, што воопшто не било доволно за да се опорават откако поминале толку време во услови слични на сауна“, додаде тој. Тој сподели и фотографија од еден од боксерите на кој му капе пот.

„Демиан е спортист во добра форма. Замислете каков стрес беше за сите други патници“, рече Колинс.


Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

АТЕНТАТОТ НА ТРАМП Е НАЈГОЛЕМОТ ОПЕРАТИВЕН НЕСУПЕХ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА: Директорката Кимберли Читл поднесе оставка

АТЕНТАТОТ НА ТРАМП Е НАЈГОЛЕМОТ ОПЕРАТИВЕН НЕСУПЕХ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА: Директорката Кимберли Читл поднесе оставка

ЈА ОБЕЗБЕДИ ПОТРЕБНАТА ПОДДРШКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ: Трамп води против Камала Харис но со помала разлика од Бајден

ЈА ОБЕЗБЕДИ ПОТРЕБНАТА ПОДДРШКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ: Трамп води против Камала Харис но со помала разлика од Бајден

НЕТФЛИКС РАЗВИВА НАД 80 ИГРИ: Платформата планира да лансира по една секој месец

НЕТФЛИКС РАЗВИВА НАД 80 ИГРИ: Платформата планира да лансира по една секој месец

„И ПОКРАЈ ОГРОМНИОТ ПРИТИСОК“ Сијарто: Словачка ја поддржа мировната иницијатива на Унгарија и го налути Борел

„И ПОКРАЈ ОГРОМНИОТ ПРИТИСОК“ Сијарто: Словачка ја поддржа мировната иницијатива на Унгарија и го налути Борел

„ГОНЕВ КРИМИНАЛЦИ, ДОБРО ГИ ЗНАМ МОМЦИТЕ КАКО ТРАМП“: Камала Харис ја започна кампањата, прв говор во изборниот штаб

„ГОНЕВ КРИМИНАЛЦИ, ДОБРО ГИ ЗНАМ МОМЦИТЕ КАКО ТРАМП“: Камала Харис ја започна кампањата, прв говор во изборниот штаб

КАМАЛА ХАРИС ГО ОДРЖА СВОЈОТ ПРВ ЈАВЕН НАСТАП И ГО ВОЗВИШИ БАЈДЕН: „Ги надмина дури и оние кои служеа по два мандати“

КАМАЛА ХАРИС ГО ОДРЖА СВОЈОТ ПРВ ЈАВЕН НАСТАП И ГО ВОЗВИШИ БАЈДЕН: „Ги надмина дури и оние кои служеа по два мандати“

ШТО СЀ ЌЕ ДОНЕСЕ ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА БАЈДЕН - тензиите растат, а геополитичките предизвици стануваат сѐ поголеми

ШТО СЀ ЌЕ ДОНЕСЕ ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА БАЈДЕН - тензиите растат, а геополитичките предизвици стануваат сѐ поголеми

Камала Харис: Првата жена и првиот црн потпретседател на САД, демократскиот кандидат за претседател

Камала Харис: Првата жена и првиот црн потпретседател на САД, демократскиот кандидат за претседател

„БАЈДЕН СО НЕТРПЕНИЕ ГО ЧЕКА КРАЈОТ НА СВОЈОТ МАНДАТ“: Камала Харис беше поддржана од претседателите на Демократската партија во сите 50 држави

„БАЈДЕН СО НЕТРПЕНИЕ ГО ЧЕКА КРАЈОТ НА СВОЈОТ МАНДАТ“: Камала Харис беше поддржана од претседателите на Демократската партија во сите 50 држави